Tiešsaistē bez maksas iespējams apgūt vairāk nekā 40 digitālo prasmju pilnveides kursus
Foto: AP/Scanpix
Piecu Latvijas augstāko izglītības iestāžu darba grupa ir izstrādājusi un pielāgojusi vairāk nekā 40 tiešsaistes mācību kursus projektā "Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju" ("EduAim"), kurus jebkurš Latvijas iedzīvotājs var patstāvīgi apgūt bez maksas, aģentūru LETA informēja Vidzemes Augstskolā.

Projektā Liepājas Universitāte, Vidzemes Augstskola, Daugavpils Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Latvijas Jūras akadēmija ir izstrādājusi gan oriģinālkursus, gan pielāgojusi "Coursera" un "edX" platformu digitālo mācību saturu piecās digitālo prasmju kompetenču jomās, kas atbilst Eiropas Komisijas "DigComp 2.2" vadlīnijām, kas nosaka informācijas un datu pratību, komunikācijas un sadarbības prasmes, digitālā satura radīšanu, digitālo drošību un problēmu risināšanas prasmes.

Kursi pieejami "EduAim" e-izglītības portālā "eduaim.moodle.mii.lv", kur katram izglītojamam piemērots kursu saturs tiek piedāvāts pēc individuāla digitālo prasmju līmeņa testa veikšanas.

"EduAim" projekta pārstāvji norāda, ka projekts devis iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam turpmāk bezmaksas un patstāvīgi apgūt digitālās prasmes atbilstoši vienotam Eiropas savienības digitālo kompetenču standartam. Par tiešsaistes kursiem tiek izsniegts sertifikāts, kas garantē šo zināšanu apguves apstiprinājumu no kursu izstrādājošās augstskolas konkrētu stundu un kredītpunktu apjomā.

Tāpat pārstāvji min, ka, lai pilnveidotu progresīvu digitālo izglītību, piecās Latvijas partneru augstskolās kursi ir integrēti arī studiju procesā. Dažādās izmēģinājuma sesijās līdz šim ir piedalījušies vairāk nekā 250 izglītojamie, kuriem izsniegti sertifikāti. Projekta rezultātā ir izveidots portāls, kas ir pieejams arī citām Latvijas augstskolām un mācību iestādēm - "www.eduaim.eu".

Projekts "Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju" tiek īstenots no 2022. gada oktobra līdz šā gada decembrim, un tā kopējās izmaksas ir 1 321 315 eiro, no kurām 28,4% ir valsts budžeta un 71,6% Eiropas Sociālā fonda līdzekļu finansējums. Projektu līdzfinansē "REACT-EU" finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!