Meisters aģentūrai LETA atzina, ka Rimšēvičs viņam vairākkārt aizrādījis par pazudušām mantām un alkoholiskiem dzērieniem, taču noliedz, ka būtu pie to pazušanas vainojams. Piemēram, reiz viņš turēts aizdomās par kāda krekla nozagšanu, taču tas vēlāk tomēr atradies.
Šī gada februārī konflikts esot samilzis, bankas vadītājs atlaidis saimniecības pārzini un pieprasījis no viņa 700 latus. Meisters apgalvo, ka Rimšēvičs viņam nav paskaidrojis, par kādām tieši pazudušām mantām jāmaksā 700 lati, solot to pateikt pēc naudas atdošanas.
Rimšēvičs aģentūrai LETA apliecināja, ka Meisteru tur aizdomās par mantu nozagšanu. "Vesela virkne lietu ir pazudušas, teiksim, personiskās mantas un tā tālāk, tāpēc es biju spiests no viņa šķirties un lūdzu, lai viņš man kaut kādā laikā atdod to naudiņu," teica bankas vadītājs.
Rimšēvičs prasījis, lai līdz laikam, kamēr 700 lati tiek samaksāti, viņam atdod Meisteram piederošās 1988.gadā ražotās automašīnas "Audi 80" atslēgas. Bijušais saimniecības pārzinis apgalvo, ka viņam arī draudēts. Baidoties par savu drošību, viņš atslēgas atdevis, un auto kopš 10.februāra stāv Rimšēviča mājas pagalmā.
Rimšēvičs skaidro, ka cerējis panākt ar Meisteru mierizlīgumu, tomēr nodrošinājies, "aizturot" bijušā izpalīga auto. "Līdz tam brīdim, kamēr viņš nav nokārtojis savas parādsaistības, viņa mašīna stāv manas mājas pagalmā," teica Rimšēvičs.
Meisters stāsta, ka desmit dienas vēlāk no sava brāļa aizņēmies 200 latus un atdevis tos Rimšēvičam, norādot, ka vairāk naudas viņam nav, taču bijušais darba devējs ar to neesot bijis mierā. Pagājušajā sestdienā, 13.martā, bankas vadītājs esot pieprasījis vai nu divu nedēļu laikā atdot 500 latus vai uzrakstīt pilnvaru, kas ļautu viņam brīvi rīkoties ar Meistera automašīnu, tajā skaitā to pārdot.
Pirmdien Meisters vērsies KNAB, lūdzot "palīdzību patiesības noskaidrošanai un Rimšēviča nelikumīgās rīcības novēršanai".
Pēc šāda Meistera soļa, kuru Rimšēvičs uzskata par mēģinājumu spēlēt "cietēja lomu", arī viņam nekas cits neatlikšot, kā vērsties policijā un "aicināt cilvēkus, kas varēs liecināt par Meistera pretlikumīgajām darbībām". Bankas vadītājs piebilda, ka viņam jau sen esot rekomendēts attiecības ar Meisteru kārtot krimināltiesiskā ceļā.
"Es gribēju būt labvēlīgs. Negribēju cilvēkam dzīvi bojāt. Tagad man būs sagādātas mazas neērtības, bet viņam var nākties sēdēt [cietumā]," sašutis bija Latvijas Bankas prezidents.
Meisters aģentūrai LETA stāstīja, ka pie Rimšēviča par mājas pārvaldnieku strādājis kopš pagājušā gada maija. Lai gan viņam katru darbdienu un reizēm arī brīvdienās bijis jāierodas Rimšēvica īpašumā, starp abiem 38 gadus vecajiem vīriešiem juridiski darba attiecības nav noformētas. Katru mēnesi Latvijas Bankas prezidents mājas pārvaldniekam esot maksājis 150 latus par padarīto.
Savukārt pēc Rimšēviča domām, ar Meisteru, kuru bankas vadītājs pats uzskata nevis par mājas pārvaldnieku, bet par "mājas pieskatītāju", darba līgums nebija jāslēdz, jo viņš "šad tad atnāca izpalīdzēt pie mājas darbiem". Rimšēvičs teica, ka Meisteram bijušas rekomendācijas no dažām ārvalstu vēstniecībām, kurās viņš bijis palīgstrādnieks, tādēļ arī viņš uzaicināts palīdzēt mājas darbos.