Iegādājoties eglīti, jums ir divas izvēles – pirkt eglīti, kas pēc svēktiem tiek izmesta, vai iegādāties dzīvu egli, kas pēc svētkiem savu dzīvi turpina, iestādīta dārzā. Ja pērkat egli tikai svētkiem, tad atkal ir divas iespējas: nopirkt grieztu (cirstu) eglīti vai nopirkt izraktu eglīti, kura ar sakņu daļu ir ievietota kādā dekoratīvā podā vai konteinerā.
Ja izvēlaties pirkt eglīti tikai svētkiem, lai tā priecētu pēc iespējas ilgāk, pārbaudiet eglītes skujas un zarus. Pārvelkot viegli ar roku pa zaru, jūsu rokās vajadzētu palikt vien pāris skujām. Savukārt zariem jābūt lokaniem, tie nedrīkst aizlūzt. Tas liecinās, ka kociņš ir cirsts nesen, un siltās telpās ilgāk saglabās savu zaļo rotu.
Tas pats attiecas, ja pērkat eglīti, kas ir nevis nocirsta, bet ievietota traukā ar nelielu sakņu daļu. Šādu eglīšu piedāvājums pēdējos gados ir strauji pieaudzis. Tās maksā dārgāk kā grieztās egles, bet, iespējams, lētāk vai tikpat, cik dzīvās egles podos. Vienīgā šo eglīšu priekšrocība atsķirībā pret cirstām eglēm, ir konteineri (podi), kuros tās ievietotas. Trauks ir pietiekami stabils, notur egli vertikālā stāvoklī, un nav jāmeklē statīvs tās ievietošanai. Iespējams, ka arī skujas tā nobirdinās lēnāk kā griezta egle, jo podā ievietotās sakņu daļas ļaus ilgāk uzturēt mitrumu visā kociņā. Taču papildus laistīt to nav vērts, jo mazo saknīšu, kas no augsnes uzsūc mitrumu, tai nav. Būtībā tā ir podā ievietota grieztā eglīte.