Atļautie gardumi
Meža zvērus gan nebarosim ar piparkūkām un mandarīniem, tie lai paliek mūsu apetītes remdināšanai, taču meža zvēri ļoti priecāsies par sarūpētajām dārza veltēm – burkāniem, āboliem, kāpostiem, kāļiem, bietēm un kartupeļiem, taču tikpat labi tas var būt arī siens.
Kā pasniegt barību
Ja sarūpētos gardumus novietosi uz zemes, pastāv liela iespējamība, ka neviens meža zvērs tos tā arī neatradīs un neapēdīs, tāpēc viens no variantiem ir barotavas vai siles izveide, kur varēsi barību atnest ik pa laikam. Ja neesi drošs par regulāru meža zvēru apciemošanu, izmanto radošāko procesu – gardumu iesiešanu kokos, ko izmantojām arī mēs.
Tā kā mums tas bija spontāns piedzīvojums, izmantojām dāvanu lentītes, kuras pēc pāris dienām, apraugot notikuma vietu salasījām, tomēr vislabākā izvēle būs lina vai kāda cita dabīga materiāla diegs. Ar diega palīdzību iesien gardās veltes zaros, viegli aizsniedzamās vietās. Neaizraujies ar augstumu, lai dzīvnieks tiem var viegli piekļūt, kā arī iekarini barību, kas neatrodas nekāda veida iepakojumā (maisiņā vai papīrā).
Tā kā šobrīd laikapstākļi rūpējas par brāzmainiem vējiem, kas nerimst arī mežos, vēlams barību iekārt diezgan stingri, lai tā nenokristu un ieguldītais darbs nebūtu veltīgs. Drošības pēc iesien gardumus ar vairākiem mezgliem. Ābolu iesiešana ir vieglāka, jo apsienot ap kātiņiem, tie turēsies stingri, taču pie burkānu un citu dārzeņu piesiešanas būs jāpierod.
Piedzīvojuma turpinājums
Jāatzīst, ka šāds notikums ir liels piedzīvojums ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, un tā vien gribas noraudzīties, kā meža zvēri gardām mutēm bauda izkārtos kārumus, taču diez vai pašu acīm to izdosies novērot. Taču piedzīvojumu turpinot, pēc pāris dienām var doties uz vietu atkārtoti, lai pārbaudītu, vai visi gardumi ir apēsti, kā to darījām mēs, un tad piedzīvojuma sajūta tik tiešām tiks paildzināta.