Saruna ar Valsts prezidentu bijusi ļoti laba, pat veiksmīga, atzina Gobzems. Pēc būtības ar Vējoni pārrunāts tas, kādai vajadzētu izskatīties jaunajai valdībai un kāds būs tās veicamo darbu plāns. Sarunas laikā pārrunāti partijai nozīmīgi jautājumi: reģionālā reforma un obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšana.
"Šī iepazīšanas, tikšanās, es domāju, Valsts prezidentam varēja nostiprināt pārliecību par mums kā par politisko spēku, kas plāno saglabāt eiroatlantisko politisko kursu, kam ir būtiski jautājumi, kas saistīti ar tiesiskuma nodrošināšanu un uzlabošanu Latvijā," pārliecināts bija "KPV LV" līderis.
"Mēs izteicām savu viedokli par demokrātijā ļoti svarīgu jautājumu: mēs neredzam Latviju kā policejisku valsti nākotnē, kas attiecās gan uz demokrātijas pamatprincipu ievērošanu, gan godā celšanu, gan attiecībā uz varas dalīšanu, gan attiecībā uz mediju brīvību," uzsvēra Gobzems.
Viņš skaidroja, ka šāds apliecinājums bijis nepieciešams, jo gan pirmsvēlēšanu, gan pēcvēlēšanu laikā pret politisko spēku vērstas provokācijas. "Attiecībā uz mūsu partiju ir bijuši nopietnākā un nenopietnākā veidā jautājumi, kā mēs taisāmies pārvaldīt valsti," pauda "KPV LV" premjera amata kandidāts.
"Prezidenta kungs dabūja atkārtotu apliecinājumu tam, ko mēs esam teikuši jau iepriekš, ka "Saskaņa" valdības veidošanā nepiedalīsies," informēja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Politiskais spēks arī izskaidrojis prezidentam, kā tas plāno turpināt politiskās konsultācijas ar citām 13. Saeimā ievēlētajām partijām.
"KPV LV" saklausīja, ka "prezidents būtu priecīgs, ka valdība tiktu izveidota ātrāk nekā vēlāk, bet tajā pat laikā mēs saklausījām to, ka valdībai, lai tā būtu stabila, ir jāvienojas par darāmajiem darbiem", norādīja Gobzems. Viņš piebilda, ka "uz šādas nots mūsu tikšanās ar Valsts prezidentu beidzās".
Ziņots, ka Vējonis ceturtdien uzsāka konsultācijas ar 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta kandidātiem. Ceturtdien Valsts prezidents Rīgas pilī tikās ar partiju apvienības "Jaunā Vienotība", Zaļo un zemnieku savienības, kā arī Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) un partiju apvienības "Attīstībai / Par!" pārstāvjiem.
Savukārt piektdien Valsts prezidentam tiekas ar Jaunās konservatīvās partijas (JKP), partijas "KPV LV" un partijas "Saskaņa" pārstāvjiem.
Jau otro nedēļu norisinās valdības veidošanas sarunas. Sarunas šobrīd organizē trīs politiskie spēki: "KPV LV", JKP un "Attīstībai/Par!". Nepilnu divu nedēļu laikā notikušas 20 divpusējās tikšanās partiju starpā, tomēr skaidrības par jaunās valdības aprisēm vēl nav.
Paralēli gan "KPV LV", gan "Attīstībai/Par!" gatavo valdības deklarācijas projektus. Katra partija gatavo savu deklarācijas uzmetumu. Plānots, ka tajā būs apkopoti gan nākamās valdības uzdevumi, gan mērķi, gan vērtības. Paredzēts, ka politiskie spēki ar plāniem iepazīstinās Valsts prezidentu.
Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka pagājušās darba nedēļas izskaņā JKP nāca klajā ar savu sākotnējo redzējumu par koalīcijas modeli un atbildības sfēru sadalījumu, aicinot piecas partijas apvienoties jaunās koalīcijas izveidei Jāņa Bordāna vadībā.
Šo piedāvājumu potenciālie sadarbības partneri piektdien vēl nesteidza komentēt, uzsverot, ka tas ir jāizvērtē biedru starpā. "Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!" to apsprieda pirmdien. Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" pirmdien daudzu neskaidrību dēļ vēl neteica JKP "jā" vai "nē", savukārt "Attīstībai/Par!" paplašinātajā valdes sēdes noraidīja JKP piedāvājumu.
NA biedri dažādos formātos piedāvājumu apsprieda līdz trešdienas pēcpusdienai. Ņemot vērā, ka "Attīstībai/Par!" nepiekrita piedāvājumam, NA atzina, ka JKP sākotnējais redzējums par jaunās valdības aprisēm un atbildības sfēru sadalījumu vairs nav iespējams pat teorētiski.
Savukārt partija "KPV LV" jau pagājušās darba nedēļās izskaņā pauda kritiku, ka JKP atkāpusies no sākotnējās vienošanās.