Izmanto
Kaņepju sēklas var lietot, gan vienkārši uzberot uz salātiem vai pastas, pievienojot dārzeņiem, saberztas pievienojot kūkās un cepumos olu vietā, gan pagatavojot kaņepju sviestu, pienu vai eļļu. Tomēr visvērtīgākās tās ir termiski neapstrādātas.
Savukārt kaņepju eļļu izmanto konservu un konditorejas izstrādājumu pagatavošanā. Eļļas rūpniecības blakusprodukts ir kaņepju rauši, kurus savukārt izmanto lopbarībā.
No kaņepju sēklām iegūst kaņepju proteīnu, kas ir viens no tā sauktajiem "superfoods" - produktiem, kas sniedz organismam nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus, lietoti mazās devās. Īpaši svarīgi "superfoods" ir veģetāriešu, vegānu, sportistu un svaigēdāju uzturā, kā arī paaugstinātas slodzes situācijās. To lieto, lai stiprinātu kaulus un locītavas, apgādātu organismu ar visām nepieciešamajām aminoskābēm, taukvielām, minerālvielām, kā arī - lai samazinātu holesterīna līmeni, stiprinātu imūnsistēmu un mazinātu stresu. Kaņepju sēklas ir lielisks enerģijas un minerālu avots.
Kaņepju sviests
Otro veidu mājās pagatavot ir grūti, turpretī pirmo - pavisam vienkārši. Paņem kaņepju sēklas un sviestu, sēklas uz sausas pannas apgrauzdē (ne pārāk ilgi, citādi tās būs rūgtas) un samal gaļasmašīnā. Mal 4-6 reizes. Ar katru reizi masa kļūs arvien ķepīgāka. Tad šo masu samaisi ar sviestu. Jo vairāk kaņepju un mazāk sviesta, jo garšīgāk.
Kaņepju sviests arī ir ļoti veselīgs. Atšķirībā no, piemēram, zemesriekstu sviesta - tas nav alerģisks. Kaņepju sviesta zaļā krāsa liecina par tā sastāvā esošo hlorofilu, kas ir spēcīgs antioksidants. Pavisam neliels daudzums kaņepju sviesta nodrošina kvalitatīvu proteīnu uzņemšanu.
Kaņepju sviestu var ne tikai smērēt uz maizes. Pievieno to arī smūtijiem vai putrām. Tas piešķirs jaunas garšas nianses un padarīs ēdienu spēcinošu.