Padomi, kā droši sagaidīt un pavadīt apkures sezonu
Foto: Vida Press
Ik gadu, sākoties apkures sezonai, Latvijā pieaug arī ugunsnelaimju skaits. Apdrošinātāja BALTA pieredze liecina - laikus neapsekota apkures sistēma un dūmvadi, kā arī to bojājumi noved pie nopietnas pakāpes ugunsgrēkiem, un zaudējumu novēršana parasti izmaksā tūkstošiem eiro.

Kopumā pēdējo gadu laikā novērojams, ka 65% no visiem ugunsgrēkiem saistībā ar apkuri ir radušies apkures ierīču bojājumu dēļ, bet 35% - dūmvadu bojājumu dēļ. Šāda veida nelaimēs apdrošinātājs vidēji par vienu negadījumu saviem klientiem atlīdzinājis zaudējumus 3966 eiro apmērā.

Tāpat bieži ugunsnelaimes iemesls ir elektroinstalācijas – pēdējo septiņu gadu laikā apdrošinātājs vidēji par vienu no šāda veida negadījumu atlīdzina zaudējumus 5450 eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!