ASV Pārstāvju palāta, sestdien balsojot par vairākiem ar iekšējo un ārējo drošību saistītiem likumprojektiem, atbalstīja lēmumu, kas paredz aizliegt sociālo tīklu "TikTok", ja gada laikā tā Ķīnā bāzētā īpašniece nepārdos savus aktīvus.
Pārstāvju palātas republikāņu lēmums iekļaut "TikTok" kā daļu no lielākas ārvalstu palīdzības paketes, kas ir prezidenta Džo Baidena prioritāte ar plašu Kongresa atbalstu Ukrainai un Izraēlai, paātrināja aizlieguma pieņemšanu pēc tam, kad Senātā bija apstājusies iepriekšējā versija. Atsevišķs likumprojekts ar sešu mēnešu pārdošanas termiņu martā tika pieņemts Pārstāvju palātā ar pārliecinošu abu partiju atbalstu, jo gan demokrāti, gan republikāņi pauda bažas par valsts drošības riskiem, ko rada platformas īpašniece - Ķīnas tehnoloģiju uzņēmums "ByteDance".
Par likumprojektu sestdien nobalsoja 360 ASV Kongresa apakšnama deputātu un pret bija 58.
Pat ja likumprojekts stāsies spēkā, uzņēmumam būtu līdz pat gadam, lai atrastu pircēju, un tas, visticamāk, mēģinātu apstrīdēt likumu tiesā, apgalvojot, ka tas atņemtu lietotnes lietotājiem brīvas izteikšanās tiesības. Tiesas procesi varētu ievērojami aizkavēt Kongresa noteikto termiņu vai bloķēt likuma stāšanos spēkā.
Abu partiju pārstāvji, kā arī izlūkdienestu amatpersonas ir paudušas bažas, ka Ķīnas varasiestādes varētu piespiest "ByteDance" nodot amerikāņu lietotāju datus vai likt uzņēmumam apspiest vai palielināt tā interesēm labvēlīgu "TikTok" saturu. "TikTok", kurai ASV ir 170 miljoni lietotāju, ir noliegusi apgalvojumus, ka to varētu izmantot kā Ķīnas valdības instrumentu, un ir paziņojusi, ka nav kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas iestādēm.
ASV valdība nav publiski sniegusi pierādījumus, kas liecinātu, ka "TikTok" ir kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas valdību vai ietekmējis uzņēmuma populāro algoritmu, kas ietekmē to, ko redz ASV dzīvojošie lietotāji.
Vairākos ASV štatos ir ierobežojumi un aizliegumi "TikTok" izmantošanai sabiedrisko institūciju ierīcēs.