Protesti Gruzijā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Gruzijā strādājošie žurnālisti saskaras ar strauji pieaugošiem draudiem saistībā ar virkni uzbrukumu un valdības vadītām represijām pret pilsonisko sabiedrību, brīdinājušas divas organizācijas, ziņo medijs "Politico".

Otrdien Eiropas Preses un plašsaziņas līdzekļu brīvības centrs (ECPMF) publicēja ziņojumu, secinot, ka situācija Gruzijā ir sasniegusi "krīzes punktu".

Ziņojumā brīdināts, ka žurnālisti valstī saskaras ar "ilgtspējīga finansējuma trūkumu neatkarīgajiem medijiem, valdības mērķtiecīgu vēršanos pret donoru organizācijām, stingri ierobežotu piekļuvi publiskai informācijai un pret žurnālistiem vērstām tiesas prāvām".

Vienlaicīgi ar paziņojumu nāca klajā arī Mediju brīvības koalīcija, ko atbalsta 51 valsts visā pasaulē, tostarp ASV, Lielbritānija, Vācija un Francija. Paziņojumā nosodīti "nebeidzamie draudi, fiziskie uzbrukumi un īpašumu iznīcināšana, ko ir piedzīvojuši žurnālisti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, kas strādā Gruzijā".

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Eiropas Savienības (ES) vēstnieks Gruzijā Pāvels Herčiņskis paziņoja, ka ir apturēts Gruzijas iestāšanās process ES. "Ir skumji redzēt ES un Gruzijas attiecības tik zemā punktā, lai gan tās varēja būt visu laiku augstākajā līmenī," 9. jūlijā komentēja vēstnieks.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad maijā Gruzijas valdošā partija "Gruzijas sapnis" pieņēma pretrunīgi vērtēto "ārvalstu aģentu" likumu. Likuma kritiķi un eksperti to salīdzinājuši ar Krievijas likumiem, ko diktators Vladimirs Putins izmanto, lai apslāpētu neatkarīgas institūcijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!