Volodimirs Zelenskis
Foto: Valsts kanceleja

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis gatavo vēl vienu plānu papildus "uzvaras plānam", kuru viņš prezentējis Rietumu partneriem, un šoreiz tas paredzēts pašas Ukrainas darbībām kara apstākļos.

Kā ziņo BBC Ukrainas dienests, Zelenskis devis rīkojumu izstrādāt priekšlikumus tā dēvētajam iekšējam rīcības plānam, kas palīdzētu valstij izturēt karu. Plānu paredzēts pabeigt līdz gada beigām.

Runa ir par dokumentu, kas attieksies uz iekšējiem lēmumiem daudzās jomās – militāri rūpnieciskajā sektorā, aizsardzībā, ekonomikā, sociālajā politikā un citās.

Saskaņā ar Zelenska ideju plānā tiks uzskaitīti pasākumi, kas pašai Ukrainai būtu jāveic kara apstākļos. "Mērķis ir darīt visu iespējamo, lai saglabātu vienotību un sasniegtu rezultātus dažādās valsts attīstības jomās," BBC Ukrainas dienestam skaidroja avots Zelenska komandā.

NATO valstis guvušas pierādījumus tam, ka Ziemeļkoreja ir nosūtījusi savus karavīrus uz Krieviju, trešdien paziņoja NATO preses pārstāve Fara Dahlalla.

Viņa brīdināja, ka gadījumā, ja Ziemeļkorejas karavīri paredzēti karošanai Ukrainā, tas liecinātu, ka Ziemeļkorejas atbalsts Krievijas nelikumīgajam karam ir ievērojami pieaudzis.

Tas arī liecinātu par to, ka Krievija frontes līnijās cieš ievērojamus zaudējumus, viņa piebilda.

Dienvidkorejas izlūkošanas aģentūra piektdien pavēstīja, ka Ziemeļkoreja ir nosūtījusi uz Krievijas pilsētu Vladivostoku sākotnējo kontingentu ar 1500 speciālo spēku karavīriem un drīzumā nosūtīs vēl vairāk. Kopumā Ziemeļkoreja nolēmusi nosūtīt 12 000 karavīru uz karu Ukrainā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš sacīja, ka viņa valdības rīcībā esošā informācija liecina, ka karā Krievijas pusē varētu tikt iesaistīti 10 000 Ziemeļkorejas karavīru. Viņš brīdināja, ka Ziemeļkorejas iesaistīšanās varētu būt "pirmais solis uz pasaules karu".

Ziemeļkoreja ir nosūtījusi Krievijai tūkstošiem konteineru ar munīciju. Pagājušajā mēnesī Ukrainas militārās izlūkošanas vadītājs paziņoja, ka Ziemeļkorejas atbalsts Krievijas prezidenta Vladimira Putina karadarbībai ir "lielākā problēma", ar ko Kijiva saskaras no Maskavas sabiedroto puses.

Ziemeļkorejas un Krievijas sadarbība pēdējo divu gadu laikā ir uzplaukusi. Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un Krievijas diktators Vladimirs Putins jūnijā parakstīja vienošanos, kas paredz savstarpēju militāru palīdzību gadījumā, ja kādai no valstīm tiek uzbrukts.

Dienvidkorejas prezidents Juns Sukjols pirmdien telefonsarunā ar NATO ģenerālsekretāru Marku Riti nosodīja Maskavas un Phenjanas militāro sadarbību un sacīja, ka viņa valsts aktīvi veiks "pakāpeniskus atbildes pasākumus".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!