Vairāki Ziemeļkorejas ģenerāļi un karavīri, kas nosūtīti uz Krieviju, lai cīnītos karā pret Ukrainu, iespējams, ir pārvietoti uz karadarbības zonām, vēsta ziņu aģentūras "Yonhap" un AFP, atsaucoties uz Dienvidkorejas likumdevējiem, kas tikušies ar Seulas izlūkdienesta pārstāvjiem.
Ukrainas izlūkdienesti iepriekš ziņoja, ka pirmās Krievijas austrumos apmācītās vienības jau ieradušās Kurskas apgabalā. To apstiprinājis arī NATO ģenerālsekretārs Marks Rite.
Dienvidkorejas Nacionālais izlūkošanas dienests (NIS) dalījās ar šo informāciju ar likumdevējiem parlamenta izlūkošanas komitejas slēgtā sēdē.
"Turpinās karaspēka mobilizācija starp Ziemeļkoreju un Krieviju," "Yonhap" citē NIS paziņojumu. "Mēs pārbaudām varbūtību, ka daži [Ziemeļkorejas] karavīri, arī augsta ranga militārpersonas, ir nosūtīti uz frontes līniju."
Saskaņā ar Dienvidkorejas izlūkdienestu datiem krievu karavīri māca ziemeļkorejiešiem krievu militāro terminoloģiju, taču valodas barjeras dēļ viņiem ir grūtības sazināties, norāda "Yonhap".
Tostarp Ziemeļkorejas ārlietu ministre Čve Sonhi devusies oficiālā vizītē uz Maskavu. Šis ir viņas otrais ceļojums uz Krieviju pēdējo nedēļu laikā.
Seula uzskata, ka pēdējā brauciena laikā viņa, iespējams, apsprieda papildu karaspēka pārvietošanu uz Krieviju.
Maskavas un Phenjanas militārā sadarbība rada nopietnus draudus pasaules drošībai, Dienvidkorejas valdības sēdē brīdināja prezidents Juns Sukjols, mudinot gatavot atbildes pasākumus.
"Karā, kas Ukrainā ilgst jau trešo gadu, Ziemeļkoreja ne tikai piegādā Krievijai ieročus, bet arī izvieto tur karaspēku," sacīja prezidents.
Dienvidkorejas izlūkdienesti iepriekš ziņoja, ka Ziemeļkoreja uz Krieviju nosūtījusi tūkstošiem karavīru, arī elites specvienības, savukārt Vašingtona nule kā paziņojusi, ka Krievijā jau ieradušies 10 000 Phenjanas karavīru, kas tiek apmācīti pirms nosūtīšanas uz karu ar Ukrainu.
"Šī nelikumīgā militārā sadarbība starp Krieviju un Ziemeļkoreju rada būtisku drošības apdraudējumu starptautiskajai sabiedrībai un var radīt nopietnu risku mūsu nacionālajai drošībai," brīdināja Dienvidkorejas prezidents.
"Mums rūpīgi jāizpēta visas iespējas un jāsagatavo atbildes pasākumi," mudināja valsts galva.
Pirmdien telefonsarunā ar Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu Dienvidkorejas prezidents brīdināja, ka Ziemeļkorejas karavīru nosūtīšana uz frontes līnijām varētu "notikt ātrāk, nekā gaidīts".