Trīs kuģi vienā piegājienā: trieciens Kaspijas jūrā izceļ improvizēto ieroču lomu
Foto: Kadrs no video

Otrdien, 6. novembrī, mediji ziņoja, ka pirmo reizi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā noticis dronu trieciens Krievijas Federācijas sastāvā esošajā Dagestānas Republikā – aptuveni 1,5 tūkstošus kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Mediji, atsaucoties uz avotiem Ukrainas izlūkdienestos, ziņoja, ka trieciens bijis vērsts pret Krievijas flotili Kaspijas jūrā un ka bojāti lielie raķešu kuģi – "Gepard" klases fregates "Tatarstan" un "Dagestan". Tāpat bojājumus guvusi mazāka "Bujan" klases korvete.

Medijs "Forbes" savā rakstā uzsver, ka šis uzbrukums izceļ improvizētu tālas darbības ieroču lielo lomu Ukrainas aizsardzībā. Bojātie kuģi varētu veidot gandrīz trešdaļu Kaspijas jūras flotiles spēka, uzsvērts rakstā.

Triecienam izmantota Ukrainas militārā izlūkdienesta vadīta kompānijas 'Aeroprakt" mazā lidmašīna A-22s. Medijs norāda, ka trieciens Kaspijas jūrā ir viens no tālākajiem Ukrainas uzbrukumiem ar šī modeļa lidaparātu. Maijā viens šāds drons uzbrucis naftas pārstrādes uzņēmumam Salavatē vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no frontes līnijas Ukrainā.

Ņemot vērā, ka Ukrainas lielākie sabiedrotie – ASV, Lielbritānija un Francija – līdz šim ir atteikušies dot atļauju izmantot savas spārnotās raķetes triecieniem dziļi Krievijas teritorijā, ukraiņiem atliek improvizēt – izmantot vietējā ražojuma dronus un "zeme-gaiss" tipa raķetes, kas pielāgotas uzbrukumiem mērķiem uz zemes, skaidrots publikācijā.

Pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās, šādas improvizācijas var kļūt vēl nozīmīgākas, uzskata autors.

"Pašlaik ir liela nenoteiktība par Trampa ietekmi uz karu Ukrainā. Bet, ja Tramps rīkosies tā, kā draud republikāņi, un atraus Ukrainu no ASV palīdzības, Ukrainai tik un tā paliks līdzekļi karam par izdzīvošanu," medijs citē Oksfordas universitātes starptautisko tiesību ekspertu Semjuelu Ramani.

"Forbes" atgādina, ka, 2022. gadā sākoties Krievijas iebrukumam, Ukrainai nebija tālas darbības ieroči, bet tā ir spējusi ātri noorganizēt ražošanu un nodrošināt par vairākus šo ieroču veidus.

Piemēram, tā ir hibrīdā spārnotā raķete "Paljaņicja" ar vairāk nekā 600 kilometru darbības attālumu, ko no nulles var masveidā ražot uz vietas Ukrainā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!