Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ir būtiski ietekmējis pasaules politiku, tostarp nupat oktobrī piedzīvots iepriekš neiedomājamais – Krievijas karā iesaistījušies un kaujas pieredzi gūst karavīri no totalitārās un izolētās Ziemeļkorejas. Izraēlas pētnieks un bijušais vēstnieks Krievijā Arkādijs Milmans norāda, ka mūsu acu priekšā formējas "ļaunuma ass", kurā Irāna ir tāds pats eksistenciāls drauds kā Krievija, savukārt Izraēlai būtu laiks mainīt savu politiku attiecībā pret Maskavu.
Milmans ir vecākais pētnieks un Krievijas programmas vadītājs Izraēlas Nacionālās drošības pētījumu institūtā (INSS). Intervijā "Delfi" viņš stāsta par Izraēlai un mūsu drošībai svarīgiem jautājumiem.
Kopš Krievija 2022. gada februārī sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, bet tās gaidas par ātru Ukrainas sagrābšanu nepiepildījās, Maskava arvien vairāk ir padziļinājusi sadarbību ar sankcijām pakļauto Teherānu un izolēto Phenjanu, kuru piegādātais bruņojums palīdz okupantiem kaujas laukā Ukrainā. Vērojot Teherānas un Phenjanas uzvedību, rodas jautājums: vai Krievija nav cēlusi šo režīmu pašpārliecību un padarījusi tos agresīvākus?
Starp Krieviju un Irānu, Krieviju un Ziemeļkoreju ir vērojama divpusēja sadarbība. "Tas izskatās pēc, es teiktu, "ļaunuma ass" radīšanas.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv