Lielbritānija piešķir 7,5 miljonus mārciņu militārajai palīdzībai Ukrainai
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Apritot 1000. dienai kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, Lielbritānijas aizsardzības ministrs Džons Hīlijs paziņoja par jaunu militāro palīdzību Kijivai 7,5 miljonu mārciņu (deviņu miljonu eiro) apmērā.

Sabiedrotajiem ir jāapvienojas, lai atbalstītu Ukrainu un panāktu, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins negūst panākums, uzsvēra Hīlijs.

Londona Ukrainai piešķirs 7,5 miljonus mārciņu uzbrukuma un izlūkošanas lidrobotu iegādei.

Piešķirtie līdzekļi tiks ieguldīti ar tā dēvētās dronu koalīcijas starpniecību. Citi sabiedrotie koalīcijā ir ieguldījuši vēl papildu 16 miljonus Lielbritānijas mārciņu, no kuriem desmit miljonus mārciņu piešķīrusi Vācija, trīs miljonus - Kanāda un trīs miljonus - Luksemburga.

Tādējādi kopumā dronu koalīcijas finansējums sasniedz 67 miljonus mārciņu, no kuriem Lielbritānija piešķīrusi 15 miljonus, apstiprināja Aizsardzības ministrija.

Hīlijs norādīja, ka Lielbritānija bijusi līdzās sabiedrotajiem Ukrainā kopš pirmās dienas, kad Putins sāka nelikumīgo iebrukumu. Pēdējo 1000 dienu laikā Lielbritānija ir bijusi viena no līderiem starptautiskajā palīdzībā Ukrainai, apmācot 50 000 jauniesaukto, piegādājot ieročus, bezpilota lidaparātus un citu kritiski nepieciešamo militāro palīdzību.

Ministrs atkārtoti uzsvēra, ka Lielbritānija pilnībā atbalstīs Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un Ukrainas tautu, "cik ilgi tas būs nepieciešams".

"Tuvojoties ziemai, kad turpināsies Krievijas uzbrukumi militāriem un civiliem mērķiem, ir ļoti svarīgi, ka starptautiskie partneri un sabiedrotie apvienojas, lai atbalstītu Ukrainu un nodrošinātu, ka Putins negūst panākumus," piebilda Hīlijs.

Trešdien Lielbritānijas parlamentā notiks debates par Finansiālās palīdzības likumprojektu Ukrainai, ar kuru tiks apstiprināts 2,26 miljardu mārciņu aizdevums Kijivai turpmākai kara tehnikas iegādei.

Tikmēr Lielbritānijas aizsardzības ministra vietnieks Lūks Polards otrdien apmeklēs ukraiņu jauniesaukto mācības Anglijas austrumos, ko organizē Lielbritānijas bruņoto spēki, īstenojot programmu "Interflex".

Kopš 2022.gada februāra Lielbritānijā apmācīti vairāk nekā 50 000 Ukrainas karavīru.

Polards sacīja, ka programma, kurā piedalās instruktori no 12 citām valstīm, ir "lielisks piemērs tam, kā mēs strādājam plecu pie pleca ar sabiedrotajiem, lai stiprinātu Ukrainas drošību, kas, savukārt, palielina Eiropas un Lielbritānijas drošību".

Lielbritānija ir apsolījusi dubultot savu atbalstu Kijivai, pēdējos mēnešos pieaugot spekulācijām, ka Londonas piegādātās raķetes Ukrainas spēki varētu izmantot, lai uzbruktu mērķiem dziļi Krievijas iekšienē.

Pirmdien Lielbritānijas valdība neprecizēja, vai tiks atviegloti ierobežojumi raķešu "Storm Shadow" izmantošanai, taču paziņoja, ka tā strādā "ciešā sadarbībā" ar ASV.

ASV prezidents Džo Baidens ir atļāvis Ukrainai izmantot amerikāņu piegādātās raķetes, lai uzbruktu objektiem Krievijā, ko mēnešiem ilgi bija lūdzis Zelenskis.

Lai gan Baidens ir mainījis līdzšinējo politiku, Baltais nams vēl nav devis atļauju izmantot "Storm Shadow", ziņo laikraksts "The Sun".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!