Ukraina pirmo reizi pielietojusi Lielbritānijas raķetes "Storm Shadow" mērķiem Krievijā
Foto: Vida Press

Ukraina pret mērķiem Krievijā pirmo reizi raidījusi arī Lielbritānijā ražotas spārnotās raķetes "Storm Shadow", vēsta BBC.

Savukārt "The Telegraph" vēsta, ka "Storm Shadow" fragmenti trešdien atrasti Kurskas reģionā, liecina vietējo iedzīvotāju sociālajos tīklos publicētie video. Tajā redzams, kā vietējie pa koku ieskautu ielu Krievijas pierobežas ciematā vāc tāla darbības rādiusa raķešu fragmentus.

Britu premjerministra pārstāvis medijam "Sky News" norādījis, ka birojs nekomentēs šīs ziņas.

"Storm Shadow" raķetes, kuru darbības rādiuss ir aptuveni 250 kilometri, daļēji balstās uz ASV navigācijas datiem un citām tehnoloģijām.

Jau ziņots, ka ASV prezidents Džo Baidens ļāvis Ukrainai izmantot ASV tāla darbības rādiusa raķetes pret mērķiem Krievijā. Ukraina 18. novembrī ar šīm raķetēm veikusi triecienus Krievijā.

Ziņu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz ASV amatpersonu, vēstīja, ka Ukrainas karaspēks naktī uz otrdienu Krievijas teritorijai uzbrucis ar astoņām raķetēm ATACMS, un divas no šīm raķetēm krieviem izdevies pārtvert.

Savukārt britu laikraksts "The Times" vēsta, ka Ukrainas armijai ir tikai 50 amerikāņu taktiskās raķetes ATACMS, ko tā var izmantot, lai veiktu triecienus mērķiem dziļi Krievijas teritorijā.

"Lai gan Pentagons nav sniedzis nekādus skaitļus, tiek uzskatīts, ka Kijivas valdības rīcībā pašlaik ir tikai aptuveni 50 raķetes. Ukrainai ir samērā daudz HIMARS un MLRS raķešu iekārtu, lai tās palaistu," norāda izdevums.

Saskaņā ar Vašingtonas Kara pētījumu institūta (ISW) datiem ATAMCS raķetes ar 300 kilometru darbības rādiusu var apdraudēt aptuveni 245 Krievijas militāros objektus, sākot no gaisa spēku bāzēm līdz munīcijas noliktavām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!