Francijas premjers Mišels Barnjē decembrī dosies savā pirmajā divpusējā ārvalstu vizītē un, atkāpjoties no ierastajām tradīcijām, kas paredz došanos uz Berlīni, valdības vadītājs par savu galamērķi izvēlējies Itāliju.
Francijas prezidenti un premjerministri bieži dodas uz Vāciju savās pirmajās ārzemju vizītēs, lai atzītu abu valstu savstarpējās saiknes nozīmīgo lomu mierīgas un uz sadarbību tendētas Eiropas veicināšanā, atzīmē "Politico".
Tas, ka Barnjē dodas uz Romu, var liecināt, ka Francija arvien vairāk raugās uz Itāliju kā partneri Eiropas Savienības (ES) jautājumos, jo īpaši tādēļ, ka Vāciju nākamā gada sākumā gaida ārkārtas vēlēšanas, kuru rezultātā, iespējams, mainīsies valdība un savu pašreizējo posteni zaudēs kanclers Olafs Šolcs. "Itālija ir ļoti liela valsts, kuru Francija bieži ir atstājusi novārtā," sacīja Barnjē, paziņojot par gaidāmo vizīti.
Lai gan Barnjē viesojās Briselē šā mēneša sākumā, viņa brauciens uz Romu būs premjera pirmā divpusējā vizīte Francijas valdības vadītāja amatā.
Tiek spekulēts, ka vizītes un arī tās simboliskā fona pamatā ir ideja par Francijas-Itālijas saišu stiprināšanu, un arī mēģinājumu panākt, ka Roma pievienojas Parīzes centieniem aizkavēt un mazināt nozīmīgu tirdzniecības darījumu starp ES un lielu Dienvidamerikas kontinenta valstu daļu.
Francija ir strādājusi, lai atrastu sabiedrotos, kas nostātos pret tirdzniecības darījumu starp ES un "Mercosur" bloka Dienvidamerikas valstīm. Šī vienošanās varētu tikt noslēgta decembra sākumā. Šobrīd vēl nav zināms, vai Francija varēs paļauties uz Itālijas labsirdību šajā jautājumā. Gan Itālijas premjerministre Džordžija Meloni, gan prezidents Serdžio Matarella publiski ir pauduši atbalstu tirdzniecības līgumam.