Prezidenta mēģinājums ieviest karastāvokli Dienvidkorejai laupa Pentagona šefa vizīti
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins vairs neplāno doties uz Dienvidkoreju, ceturtdien aģentūrai "Reuters" sacīja divas amerikāņu amatpersonas. Šāds lēmums pieņemts pēc Dienvidkorejas prezidenta Juna Sukjola šonedēļ neveiksmīgā mēģinājuma ieviest karastāvokli.

Viena ASV amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, sacīja, ka vizīte bija plānota pārskatāmā nākotnē, taču tika noteikts, ka šis nav tai piemērots laiks. Amatpersona sacīja, ka ar Dienvidkoreju ir notikušas konsultācijas par izmaiņām vizītes plānos.

ASV un Dienvidkoreja ir stratēģiskās partneres un sabiedrotās. Savienotās Valstis ir galvenais Seulas partneris drošības jautājumos, stiprinot Dienvidkorejas aizsardzību pret draudiem no totalitārās Ziemeļkorejas. Dienvidkorejā ir izvietoti 28 500 ASV karavīri.

Otrdien Sukjols izsludināja ārkārtas karastāvokli. Viņš mēģināja argumentēt, ka tas ir nepieciešams, lai stātos pretī opozīcijai, kas, viņa ieskatā, darbojās pret valsts interesēm. Šis prezidenta solis izpelnījās plašu nosodījumu, un karastāvoklis pēc balsojuma parlamentā tika atcelts. Pašam Sukjolam mēģinājums ieviest karastāvokli varētu maksāt prezidenta amatu.

Ostina vizīte Dienvidkorejā būtu notikusi laikā, kad Ziemeļkoreja arvien aktīvāk darbojas pret Rietumu interesēm, un dara to arī ārpus Āzijas reģiona. ASV un Dienvidkorejas amatpersonas ziņo, ka vairāk nekā 10 000 Ziemeļkorejas karavīru ir izvietoti Krievijas Kurskas reģionā, lai piedalītos Ukrainas spēku atspiešanā.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pagājušajā mēnesī tikās ar Krievijas aizsardzības ministru un apņēmās paplašināt attiecības ar Maskavu visās jomās, tostarp militārajos jautājumos, saskaņā ar visaptverošo stratēģisko partnerību, ko viņš jūnijā parakstīja ar Krievijas prezidentu, agresoru Vladimiru Putinu un kas ietver savstarpēju aizsardzības līgumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!