Straujais prezidenta Bašara al Asada režīma sabrukums Sīrijā, kuru Kremlis ir atbalstījis jau kopš 2015. gada, ir stratēģiski politiska sakāve Krievijai un tā ir iesviedusi Maskavu krīzē, secinājuši ASV bāzētās domnīcas "Institute For The Study Of War" (ISW) analītiķi.
Sīrijas opozīcijā esošo nemiernieku ofensīvā Putinam ir izdevies nodrošināt paša Asada izdzīvošanu. Svētdien Krievijas propagandas mediji ziņoja, ka gāztajam Sīrijas līderim un viņa ģimenei Kremlis ir piešķīris patvērumu Krievijā un viņi jau esot Maskavā. Tomēr ISW norāda, ka Putina primārais mērķis, iejaucoties Sīrijas pilsoņkarā, bijis stiprināt Asada režīmu un novērst viņa varas zaudēšanu, kas viņiem nav izdevies.
2015. gadā Maskava iejaukusies konfliktā, lai nodrošinātu Krievijas militārās bāzes Sīrijā. Domnīca norāda, ka, lai gan Kremlis aktīvi strādā pie tā militāro bāžu saglabāšanas, tā "pēdējo deviņu gadu darbības atbalstā Asadam, visticamāk, ir iedragājušas Maskavas spējas izveidot ilgstošas attiecības ar Sīrijas opozīciju". Eksperti norāda, ka Krievijas militārā klātbūtne Sīrijā vairs nav garantēta. ISW esot izdevies ievākt informāciju, ka Krievija, iespējams, gatavojas savus militāros aktīvus evakuācijai un Maskavas bāzes Sīrijā neesot drošas.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv