Tīģerhaizivs. Tiger Shark
Foto: Shutterstock

Luksusa kūrortā Sarkanās jūras krastā Ēģiptes pilsētā Marsa Alamā peldes laikā tīģerhaizivs uzbrukumā dzīvību zaudējis Eiropas Savienības (ES) diplomāts, kurš kopā ar ģimeni un draugiem tur bija ieradies nosvinēt savu dzimšanas dienu, pavadīt brīvdienas un sagaidīt Jauno gadu, vēsta "Mail Online".

48 gadus vecais itāļu izcelsmes diplomāts no Romas Džanluka di Džoia dzīvoja Francijā, kur 12 gadus strādāja ES Eiropas Ārējās darbības dienestā (EĀDD). Ēģiptes kūrortpilsētā viņš bija ieradies 11. decembrī, lai 21. decembrī svinētu savu jubileju.

Viņš bija devies peldēties kopā ar savu draugu, 69 gadus veco Džuzepi Fapani, kad abiem vīriešiem, kuri bija iepeldējuši jūrā aptuveni 50 metru attālumā no krasta, vietā, kur kūrorta mols ļauj tūristiem nonākt aiz koraļļu rifa, pietuvojusies tīģerhaizivs.

"Mail Online" vēsta, ka Fapani sieva, kura traģisko notikumu bezpalīdzīgi vērojusi no tuvējās piestātnes, Itālijas laikrakstam "Corriere Della Sera" teikusi, ka redzējusi Džuzepi peldam uz di Džoias pusi un izmisīgi mēģinām haizivi aizbaidīt. Haizivs viņu sakodusi rokās un kājās. Fapani gan uz īsu brīdi pat esot paguvis uzbrūkošo plēsoņu atgrūst, taču tā pēc brītiņa atkal atgriezusies.

"Es mēģināju glābt ES diplomātu no haizivs žokļiem, taču tā mani sakoda un neatlaidās," cīniņu ar plēsoņu pēcāk aprakstījis tajā iesaistītais. Fapani meita Kristīna, runājot ar "Corriere Della Serra", atstāstījusi telefona sarunu ar tēvu pēc notikušā, kad viņš ar dziļām kodumu brūcēm rokās un kājās ticis ievietots slimnīcā, vēsta "Mail Online".

"Es dzirdēju Džanluku kliedzam: "Palīgā! Palīgā!"," meitai Kristīnai notikušo atminējies viņa draugs, sakot, ka viņam šķitis – diplomātam radušās pēkšņas veselības problēmas, tāpēc viņam ir grūtības atgriezties krastā. Fapani sācis peldēt viņam pretī.

"Kristīna, es neapzinājos, ka tā ir haizivs, kas uzbrukusi Džanlukam, arī tāpēc, ka to neredzēju, vismaz līdz brīdim, kad sajutu, ka haizivs iekodusies man kājās," tēva teikto medijam atstāstījusi viņa meita. "Haizivs mani sakoda un neatlaidās, lai gan es cīnījos līdz spēku izsīkumam, lai no tās atbrīvotos," izteicies Fapani.

Savukārt di Džoias sieva Lorensa, kura peldētājus vērojusi no krasta piestātnes, līdzko pamanījusi, kādās briesmās viņi abi nonākuši, saukusi pēc palīdzības. Tad arī glābēju laiva no krastmalas steigusies uz notikuma vietu.

Pēc smagās un spraigās cīņas ar plēsoņu Fapani atzinis, ka viņš ticis pie "vairākām brūcēm kājās un rokā". Kodumiem uzlikts "daudz šuvju". Pēc viņa meitas Kristīnas teiktā, tēvs, iespējams, savu dzīvību ir parādā tiem ēģiptiešiem, kuri notikuma vietai no krasta tuvojušies ar laivu un spējuši plēsoņu aizbaidīt.

Neraugoties uz vīrieša varonīgajiem pūliņiem savu draugu glābt, tīģerhaizivs Džanluku plosījusi līdz nāvei gan glābēja, gan viņu abu sievu acu priekšā, kuras notiekošajā noraudzījušās no tuvējās piestātnes.

Glābēju komanda izcēlusi ievainotos no ūdens uz laivas klāja un nogādājusi atpakaļ pludmalē, bet pēc tam viņi nogādāti slimnīcā, kur ES diplomāts miris.

Fapani sieva un dēls, kuri arī atradās kūrortā, nodoti tūrisma operatora "Alpitour" un Itālijas vēstniecības amatpersonu aprūpē, lai pēc traģiskā notikuma viņiem tiktu sniegts nepieciešamais atbalsts.

Par notikušo "anomālo" incidentu izmeklēšanu sākušas Ēģiptes varasiestādes. Uzbrukums, pēc amatpersonu teiktā, noticis aiz koraļļu rifa, kam būtu vajadzējis novērst vai vismaz apgrūtināt haizivju piekļuvi pludmalei.

"Šādi incidenti parasti notiek pavasarī vai vasarā," izteikusies kādas vietējās varasiestādes amatpersona, papildinot, ka haizivju uzbrukumi šajā sezonā ir retums, vēsta "Mail Online".

Pēc šokējošā notikuma varasiestādes ir slēgušas piestātni un konkrēto jūras posmu, kurā incidents noticis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!