Bojātais lidojuma datu reģistrators no Dienvidkorejā avarējušās "Jeju Air" pasažieru lidmašīnas tiks nosūtīts analīzei uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), vēsta CNN, atzsaucoties uz Seulas Transporta ministrijas trešdien izplatīto paziņojumu.
Reģistrators ir viena no divām "melnajām kastēm", kas iegūtas no "Boeing 737-800" pēc tam, kad tā svētdien mēģināja veikt avārijas nosēšanos Muanas starptautiskajā lidostā valsts dienvidrietumos.
Incidentā gāja bojā 179 lidmašīnā esošie cilvēki, bet izglābās divi. Šī ir traģiskākā aviokatastrofa Dienvidkorejā gandrīz trīs gadu desmitu laikā.
Varasiestādes paziņojušas, ka avārijā tikusi bojāta melnā kaste. Secināts, ka Dienvidkoreja pati nav spējīga iegūt datus no tās, raksta CNN, atsaucoties uz Seulas civilās aviācijas ministra vietnieka trešdien žurnālistiem sacīto.
Kad ierīce tiks nosūtīta uz ārzemēm, analīzi vadīs ASV Nacionālā transporta drošības padome, un tai pievienosies Dienvidkorejas izmeklētāji. Patlaban nav skaidrs, cik ilgu laiku šis process varētu aizņemt.
Izmeklētāji ir ieguvuši sākotnējos datus no otrās melnās kastes – kabīnes balss ierakstītāja – un strādā, lai šos datus pārvērstu balss failos. Šis process, kas notiek Dienvidkorejā, ilgs aptuveni divas dienas.
Varasiestādes cer, ka dati no abām melnajām kastēm sniegs svarīgu informāciju, kas varētu palīdzēt noteikt katastrofas cēloni.
Tāpat varasiestādes paziņojušas, ka ir pabeigušas visu 179 avārijā bojāgājušo cilvēku identificēšanu, taču pagaidām tikai 11 cilvēku mirstīgās atliekas atdodas ģimenēm apbedīšanai.
Pagaidām nav skaidrs, kas izraisīja "Jeju Air" reisa 7C 2216 no Bangkokas uz Muanu avāriju, un izmeklēšana var prasīt mēnešus, papildina CNN.
Lidmašīnas pilots pirms avārijas nosēšanās ziņojis par sadursmi ar putnu, atgādina CNN.
Kopīgajā notikušā izmeklēšanā šobrīd iesaistīti 12 izmeklētāji no Dienvidkorejas un 10 no ASV, tostarp Federālās aviācijas administrācijas, Nacionālās Transporta drošības padomes un lidmašīnu ražotāja "Boeing".