Kāda pusaugu zēna nāve Ķīnas ziemeļaustrumos janvārī izraisījusi masveida protestus, ziņo raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz virkni sociālajos tīklos nopludinātu video.
Protesti Šaaņsji provinces Pučengas pilsētā izcēlušies īsi pēc kāda jaunieša nāves. Varasiestādes apgalvojušas, ka pusaudzis gājis bojā 2. janvārī negadījumā savas skolas kopmītnē. Tomēr pēc viņa nāves sociālajos tīklos sākušas izplatīties apsūdzības, ka atbildīgās iestādes slēpušas faktus par incidentu.
Vietējās varasiestādes apgalvojušas, ka pusaudzis ar uzvārdu Dangs bijis Pučengas izglītības centra trešā kursa students. Īsi pirms viņa nāves students esot pa nakti pamodies no kursa biedru sarunām. Viņam izcēlies strīds ar kādu citu studentu, ko it kā atrisinājis skolas darbinieks. Tomēr nedaudz vēlāk pusaudža līķis atrasts kopmītņu bloka pakājē.
Lai gan oficiāli incidents aprakstīts kā "negadījums, kurā students skolā nokritis no liela augstuma", internetā vairākas dienas klīst apgalvojumi, ka skola un varasiestādes slēpjot patiesību. Līdzīgos apgalvojumos citēta arī pusaudža ģimene, kas apgalvojusi, ka uz Danga ķermeņa gūtie ievainojumi neatbilst varasiestāžu versijai par notikušo.
Šīs apsūdzības Ķīnas ziemeļaustrumu pilsētā izraisījušas protestus, kuri piesaistījuši vairākus simtus cilvēku. Protesti ilguši vairākas dienas pirms tie tikuši apspiesti šīs nedēļas sākumā. BBC norāda, ka kopš tā laika jauni protesti neesot fiksēti.
Valsts mediji par protestiem Pučengā klusējot. Jebkādi kadri no protestiem vai to pieminēšana sociālajos medijos lielākoties esot cenzēta, kas Ķīnas varasiestādēm ir ierasta prakse. Tomēr vairāki video esot nopludināti un ievietoti platformā "X".
Kadros redzami cilvēki, kas, sērojot par pusaudža nāvi, pie skolas ieejas novieto ziedus. Citos video redzami jauni protestētāji, kas iebrūk ēkā un sadursmēs ar policiju kliedz "pasakiet mums patiesību". Kadros redzami izdemolēti skolas kabineti un protestētāji, kas mēģina nojaukt pie skolas ieejas uzceltās barikādes. Tāpat izplatījušies kadri, kuros policija mēģina apspiest protestētājus, sitot viņus ar stekiem. Daļa protestētāju redzami notriepti ar asinīm.
Bulings Ķīnā pēdējos gados ir kļuvis par ļoti jutīgu tematu un arī iepriekš skolēnu nāves gadījumi ir izraisījuši protestus.