Ķīnas uzņēmumam "ByteDance" piederošā videoplatforma "TikTok" svētdien paziņojusi, ka atjaunos pakalpojumu ASV lietotājiem pēc tās bloķēšanas iepriekšējā vakarā, svētdien vēsta "NBC News".
"TikTok" paziņojumā teikts, ka tās video platforma atgriežas tiešsaistē pēc tam, kad ievēlētais prezidents Donalds Tramps sniedza uzņēmuma pakalpojumu sniedzējiem nepieciešamās garantijas.
Ierakstā savā sociālajā medijā "Truth Social" Tramps aicināja ASV kļūt par 50% "TikTok" līdzīpašnieku, jo lietotnes vērtība varētu sasniegt "simtiem miljardu dolāru, varbūt pat triljonus", vēsta aģentūra LETA.
Pēc Trampa paziņojuma "TikTok" platformā "X" informēja, ka ir sākts "process pakalpojuma atjaunošanai". "Vienojoties ar mūsu pakalpojumu sniedzējiem, "TikTok" atjauno pakalpojumus," liecina kompānijas ieraksts vietnē "X".
Kompānija arī paudusi pateicību Trampam "par nepieciešamo skaidrību un pārliecību mūsu pakalpojumu sniedzējiem, ka viņiem netiks piemēroti sodi par "TikTok" nodrošināšanu vairāk nekā 170 miljoniem amerikāņu un ļaujot attīstīties vairāk nekā 7 miljoniem mazo uzņēmumu."
"Tā ir stingra nostāja par pirmo grozījumu un pret patvaļīgu cenzūru. Mēs kopā ar prezidentu Trampu strādāsim pie ilgtermiņa risinājuma, kas saglabātu "TikTok" ASV," akcentējis uzņēmums.
Jau ziņots, ka intervijā raidsabiedrībai "NBC News" Tramps apstiprinājis, ka, visticamāk, dos iespēju "TikTok" turpināt darbu, neskatoties uz federālā aizlieguma stāšanos spēkā.
"Delfi" jau rakstīja, ka ASV iedzīvotājiem jau pāris stundas pirms spēkā stājās likums, kas ASV teritorijā aizliedz platformu "TikTok", šī platforma vairs nebija pieejama.
Lietotnes apmeklētājus sagaidījis paziņojums: "Atvainojiet, "TikTok" šobrīd nav pieejams. ASV ir pieņemts likums, kas aizliedz "TikTok", diemžēl tas nozīmē, ka jūs pašlaik nevarat izmantot "TikTok".
Lietotāji ziņojuši, ka lietotne ir izņemta gan no "Apple", gan "Google" ASV lietotņu veikaliem, un vietnē "TikTok.com" netika rādīti videoklipi.
Šāda "TikTok" rīcība sekojusi ASV Augstākās tiesas verdiktam atstāt spēkā platformas aizliegumu, atgādina CNN.
ASV Augstākā tiesa piektdien vienbalsīgi nolēma atstāt spēkā federālo likumu, kas pieprasa Ķīnas uzņēmumam "ByteDance" pārdot videoplatformu "TikTok", pretējā gadījumā aizliedzot šo platformu Savienotajās Valstīs.
Augstākā tiesa atzina, ka risks valsts drošībai, ko rada "TikTok" saikne saikne ar Ķīnu, ir lielāks nekā bažas par šīs lietotnes vai tās 170 miljonu lietotāju vārda brīvības ierobežošanu ASV.
Likumu Augstākajā tiesā bija pārsūdzējusi "ByteDance", kas atsakās pārdot "TikTok".
Tomēr prezidenta Džo Baidena administrācijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, ceturtdien žurnālistiem teikusi, ka Baidens neieviesīs aizliegumu "TikTok" darbībai valstī, kam paredzēts stāties spēkā dienu pirms viņa pilnvaru termiņa beigām, tādējādi šīs videoplatformas likteni atstājot nākamā prezidenta Donalda Trampa rokās.
Tramps, kurš prezidenta amatā stāsies pirmdien, agrāk aicināja aizliegt "TikTok" darbību ASV, pēdējā laikā solījis saglabāt videoplatformas pieejamību.
Jau ziņots, ka Kongress ir pieņēmis un Baidens parakstījis likumu, kas paredz aizliegt Savienotajās Valstīs "TikTok", ja "ByteDance" to nepārdos.
"TikTok" apstrīdēja šo likumu tiesās, nonākot līdz pat ASV Augstākajai tiesai.
Gan demokrātu, gan republikāņu pārstāvji, kā arī izlūkdienestu amatpersonas ir paudušas bažas, ka Ķīnas varasiestādes varētu piespiest "ByteDance" nodot tām amerikāņu lietotāju datus vai likt uzņēmumam palielināt Pekinas interesēm labvēlīgu "TikTok" saturu un ierobežot tām nevēlamu saturu. "TikTok" ir noliedzis apgalvojumus, ka to varētu izmantot kā Ķīnas valdības instrumentu, un ir paziņojis, ka nav kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas iestādēm.
ASV valdība nav publiski sniegusi pierādījumus, kas liecinātu, ka "TikTok" būtu kopīgojis ASV lietotāju datus ar Ķīnas valdību vai ietekmējis uzņēmuma algoritmu, kas noteic to, ko redz ASV dzīvojošie lietotāji.
Vairākos ASV štatos ir ierobežojumi un aizliegumi "TikTok" izmantošanai sabiedrisko institūciju ierīcēs.