Nedēļas sākumā jau izskanēja pirmās ziņas, ka Krievijas pusē pret Ukraina spēkiem karojošās ziemeļkorejiešu vienības, domājams, atvilktas no frontes līnijas Kurskas apgabalā. Piektdien par to vēstīja arī medijs "The New York Times" (NYT).
To, ka ziemeļkorejiešu karavīri jau trešo nedēļu nav manīti kauju zonā Kurskas apgabalā, piektdien portālam "Ukrainskaja pravda" apstiprinājis arī Ukrainas Speciālo operāciju spēku pārstāvis Oleksandrs Kondratenko.
Par ziemeļkorejiešu karavīru ierašanos Krievijā aktīvi tiek ziņots aptuveni kopš pagājušā gada oktobra. Savukārt pirmās nozīmīgās kaujas, par kurām tika plaši ziņots medijos, notika decembrī. Par to, ka no Krievijas sabiedrotās Ziemeļkorejas ievestais militārais kontingents pēc piedzīvotajām kaujām un smagajiem zaudējumiem atvilkts no frontes līnijas, ziņojām šeit.
Ņemot vērā jautājuma aktualizēšanos pēc NYT publikācijas, ziemeļkorejiešu atvilkšanu televīzijā "24 kanāls" komentējis Ukrainas Sauszemes spēku Rezervistu padomes priekšsēdētājs Ivans Timočko.
"Tā ir banāla pārgrupēšanās," viņš uzskata. Timčenko turpina, ka kaujas izdzīvojušie arī varētu apmācīt tos, kas atradušies aizmugurē un tiešā veidā cīņās vēl nav piedalījušies. Tāpat izdzīvojušos var nosūtīt atpakaļ uz Ziemeļkoreju nodot pieredzi nākamajiem karavīru ešeloniem, ko varētu nosūtīt uz Krieviju.
Tie, kuri būs izgājuši sagatavošanu frontes aizmugurē, varētu tikt iesaistīti kaujās un gaidīt jaunus papildspēkus, tā Timčenko.
Militārists arī aicina kliedēt cerības, ka ziemeļkorejieši varētu uz visiem laikiem pazust no frontes.
"Tagad viņi audzēs spēkus. Ziemeļkorejas karavīri Krievijas Federācijā – tas nav par Krievijas aizsardzību. Tas ir par vēl vienas diktatūras armijas ar kaujas pieredzi radīšanu," skaidro Timčenko.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ilgst kopš 2022. gada 24. februāra. Savukārt kopumā karš rit kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Ukrainas Krimas pussalu un sāka karadarbību Donbasā.