Krievija savā okupantu armijā iesaista īstus ēzeļus
Foto: Privātais arhīvs

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā okupantu spēki nebeidz pārsteigt ar savām "novitātēm", kuras tiek vestas uz fronti. Vai tie būtu veci tanki, vai desmitiem tūkstoši cietumnieku, vai Ziemeļkorejas karavīri, kas dodas drošā nāvē pret droniem un artilērijas uguni. Nu šai stāstu grāmatai šonedēļ ir pāršķirta kārtējā lappuse, jo okupantu apgādē iesaistīti īsti ēzeļi, bet uzbrukumos ukraiņu pozīcijām dodas vieglās automašīnas "Lada".

Šonedēļ vairākos publiskos avotos sāk parādīties ziņas par dzīvnieku iesaisti frontē. Pirmās reakcijas uz to ir dažādas, bet pamatā izskan versija, ka okupanti šādi mēģina risināt apgādes un loģistikas problēmas.

"Burkānmotors"

Nacionālo bruņoto spēku majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, kurš ikdienā seko līdzi notiekošajam arī informatīvajā frontē apstiprina, ka krievu "Telegram" kanālos starp tā dēvētajiem kara korespondentiem ēzeļu tēma tiekot plaši apspriesta, liekot uzdot jautājumus par armijas spējām, jo uzbrukumos nu dodas arī "Lada" vieglās automašīnas, kā arī mobilizēti tiekot ļaudis ar garīgām saslimšanām vai pat ar sifilisu sasirgušie.

👀

[image or embed]

— MAKS 24 👀🇺🇦 (@maks23.bsky.social) 6 February 2025 at 12:53

TV24 raidījumā "Aktuālais par karadarbību Ukrainā" Slaidiņš rezumēja – okupanti tiešām sākuši izmantot ēzeļus. Tiek atzīmēts, ka ēzelīši nosūtīti uz vienībām loģistikas funkciju veikšanai. Šāds radikāls lēmums, iespējams, esot saistīts ar transporta trūkumu, arī nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, jo ceļi bieži transportam nav izmantojami. Uzbrukumos ukraiņu pozīcijām ar kareivi mugurā tie gan pagaidām neesot novēroti.

"Braukt ir grūti, bet šāds burkānmotors var doties uz priekšu," pieļauj Slaidiņš, atgādinot, ka "apkraut ar munīciju jau var", tā ir karojuši jau Otrajā pasaules karā, jo vācieši apgādē daudz izmantoja zirgu transportu. Tiesa, jāņem vērā, ka dzīvnieki slikti panesot mitro klimatu, tāpat tiem vajadzīga attiecīga aprūpe un barošana. Pirmie kadri "Telegram" kanālos rāda, ka vietumis dzīvniekiem lauku malā sameistarotas speciālas aizgaldiņas un tie tiek baroti ar sienu. Pie aizgaldiņas piestiprināts Krievijas karogs.

"Noderīgs papildinājums"

Tikmēr Kremļa kritiķis un viens no šobrīd publiski redzamākajiem opozicionāriem Aleksandrs Ņevzorovs ironiski secina, ka šī tomēr ir lieliska ziņa visiem "īstajiem Krievijas patriotiem", jo armijas apgāde nu tiekot būtiski pilnveidota.

"Frontes "orkiem" ir piegādāti 120 ēzeļi 3-7 gadu vecumā un šīs idejas autors esot aizsardzības ministrs personīgi. Atšķirībā no morāli novecojušajiem "Ural" un "Buhanka" automobīļiem, ēzeļi ierakumos ilgstoši dzīvojošiem okupantiem būšot lieti noderīgi dažādās sfērās, piemēram, tie ir arī ēdami, secina Ņevzorovs.

🫏 Even more donkeys in Russian Armed Forces…

[image or embed]

— MAKS 24 👀🇺🇦 (@maks23.bsky.social) 6 February 2025 at 12:53

"Delfi" jau šonedēļ rakstīja, ka okupantiem atkal svarīga kļūst "gaļasmašīnas" kauju vieta Bilohorivka, kurā situācija saasinās. Plašāk par šo iespējams izlasīt šeit.

Tāpat šonedēļ kļuva zināms, ka Ukrainas spēku operācijā Kurskas apgabalā sešu mēnešu laikā Krievija zaudējusi aptuveni 39 900 cilvēku, no kuriem 16 100 ir nogalināti. Plašāk par kaujām iespējams izlasīt šeit.

Kopš Otrā pasaules kara pirmās okupētās Krievijas teritorijas ir "personīga Putina neveiksme", jo viņa iekšējais tēls būvēts ap stāstu, ka viņš ir spēcīgs līderis, kas aizsargā nācijas intereses, raksta aģentūra "Bloomberg".

Ukrainas iebrukums Kurskas apgabalā arī parādīja, ka Krievija nekam tādam nebija gatava, turklāt tas bija šoks krieviem, kuri trešajā kara gadā sajuta Putina sāktā iebrukuma sekas.

Sešus mēnešus kopš operācijas sākuma Kijivas rokās joprojām ir šī kārts potenciālajās miera sarunās, kas Ukrainai, iespējams, ļautu vienoties par teritoriju apmaiņu.

Savukārt diktatora Vladimira Putina nespēja šīs teritorijas ilgstoši atkarot, saskaroties ar ASV līdera Donalda Trampa spiedienu panākt vienošanos par kara apturēšanu, varētu Kremli pietuvināt sarunām, pieļauj "Bloomberg|".

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ilgst kopš 2022. gada 24. februāra. Savukārt kopumā karš rit kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Ukrainas Krimas pussalu un sāka karadarbību Donbasā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!