Pēc mēnešiem ilgiem neveiksmīgiem mēģinājumiem izspiest Ukrainas karavīrus no Kurskas apgabala Krievijas spēki paņēma operatīvo pauzi, bet ukraiņi šo mirkli izmantoja jauna pretuzbrukuma sākšanai, raksta medijs "Forbes".
Ceturtdien, 6. februārī, Krievijas kara blogeri ziņoja, ka Ukrainas spēki Kurskas apgabalā sākuši uzbrukumu, tostarp izmantojot ap 50 tehnikas vienības. Nākamajā dienā ASV bāzētā domnīca "Institute For The Study Of War" (ISW) savā apskatā secināja, ka ukraiņi pārrāvuši Krievijas spēku aizsardzību.
Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aģentūrai "Reuters" apstiprināja, ka Ukrainas spēki sākuši jaunu uzbrukumu Kurskas apgabalā un pavirzījušies par 2,5 kilometriem.
"Krievijas un Ziemeļkorejas lauka armijas 5. februārī vai nedaudz agrāk paņēma "operatīvo pauzi". Krievijas pulkiem bija nepieciešams laiks svaigu spēku ievešanai un tehnikas nomaiņai; tika gaidīts, ka ziemeļkorejiešu korpuss 12 000 karavīru sastāvā Kurskā tiks nomainīts ar vienu vai diviem svaigiem pulkiem ar vairākiem tūkstošiem karavīru," raksta "Forbes".
Izmantojot šo pauzi, ceturtdien Ukrainas spēki sāka uzbrukumu un ātri pavirzījās par vairākiem kilometriem vairākos virzienos Kurskas izvirzījuma dienvidaustrumos, skaidrots rakstā.
Saskaņā ar Kijivas ziņām Ukrainas spēki pavirzījušies uz dienvidrietumiem no Mahnovkas, kā arī uz ziemeļiem un austrumiem no Čerkaskas Konopeļkas gar šoseju Sudža-Obojana. Uzbrukumā sagrābti vismaz divi ciemi – Kolmakova un Fanasejevka.
Krievi uzbrukuši ar FPV droniem, kā rezultātā ukraiņi zaudējuši kājnieku kaujas mašīnu, riteņu bruņutransportieri, vismaz vienu kravas automašīnu un pāris tankus, taču tas uzbrukumu nepalēnināja, secina "Forbes".
Savukārt Ziemeļkorejas kontingents, kas bija atvilkšanas procesā, bija spiests izvērsties un uzbrukt Ukrainas spēkiem, uzsvērts rakstā.
Pirmo reizi vairāku nedēļu laikā ukraiņu izvirzījums Kurskas apgabalā ir kļuvis lielāks, nevis mazāks, rezumē raksta autors.
Ukraina negaidītu ofensīvu Krievijas Kurskas apgabalā sāka pagājušā gada augustā, pārņemot vairāk nekā 1000 kvadrātkilometrus Krievijas teritorijas. Par spīti Krievijas centieniem šīs teritorijas atgūt, tostarp piesaistot totalitārās Ziemeļkorejas spēkus, Maskava joprojām nav atguvusi kontroli pār aptuvenu pusi no šīm teritorijām.
Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ilgst kopš 2022. gada 24. februāra. Savukārt kopumā karš rit kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Ukrainas Krimas pussalu un sāka karadarbību Donbasā.