Maksimāliem postījumiem: okupanti pret Čornobiļas AES izmantojuši dronu ar fugasa lādiņu
Foto: SBU

Bezpilota lidaparāts, ar kuru okupanti uzbruka Čornobiļas atomelektrostacijai (AES), bija aprīkots ar fugasa kaujas daļu, lai nodarītu maksimāli lielākus postījumus, paziņojis Ukrainas Drošības dienests (SBU).

SBU darbinieki atraduši uzbrukumā izmantotā drona korpusa un kaujas daļas atlūzas ar sērijas numuru.

Fugasa tipa lādiņš ir šāviņš ar lielu sprāgstvielu daudzumu, kas eksplodē, piemēram, pēc ieurbšanās kādā objektā.

"Saskaņā ar izmeklēšanas datiem okupanti Čornobiļas AES uzbruka ar "Šahed" tipa kamikadze dronu, sauktu par "Geran-2". Maksimāla postījuma nodarīšanai šis trieciena drons bija aprīkots ar fugasa kaujas daļu. Saskaņā ar ekspertu vērtējumu, rašisti mērķtiecīgi uzbruka tieši šim objektam," teikts SBU paziņojumā.

Dienesta atgādina, ka šis trieciens pa AES klasificējams kā kara noziegums.

Jau ziņots, ka okupantu drons naktī uz 14. februāri trāpījis pārsegumam, kas nosedz avārijā cietušo Čornobiļas AES ceturto energobloku. Lai gan sprādzienā kupols ir bojāts, Ukrainas amatpersonas nav konstatējušas radiācijas noplūdi.

Avārija Čornobiļas AES notika 1986. gadā. Pēc tās padomju varasiestādes virs sprādzienā izpostītā energobloka izveidoja īpašu betons sarkofāgu. Tomēr steigā celtās konstrukcijas nebija ilgtspējīgas, tāpēc 2000. gadu sākumā ar starptautisku finansējumu sākās jauna metāla pārseguma celtniecība. Milzīgās aizsargkonstrukcijas – pasaulē lielākais metāla sarkofāgs – tika pabeigtas 2016. gadā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ilgst kopš 2022. gada 24. februāra. Savukārt kopumā karš rit kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Ukrainas Krimas pussalu un sāka karadarbību Donbasā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!