Ķīnas ietekmīgākā ģimenes plānošanas institūcija ir brīdinājusi, ka iedzīvotāju skaita pieaugums atkal kļuvis īpaši straujš, jo pāri vairs neievēro valsts viena bērna politiku, raksta BBC. To veicina augošā atšķirība starp iedzīvotāju grupām – jaunbagātnieki var atļauties maksāt paaugstinātos nodokļus un soda naudas, kas uzliktas divu un vairāk bērnu vecākiem.
Ķīnā dzīvo aptuveni 1,3 miljardi cilvēku jeb 20% no visa pasaules iedzīvotāju skaita. Ķīna cenšas ierobežot iedzīvotāju skaita pieaugumu, un septiņdesmitajos gados tika ieviesta pretrunīgi vērtētā viena bērna politika, saskaņā ar kuru pilsētu iedzīvotājiem var būt tikai viens bērns, bet lauku rajonos pāris var uzaudzināt divus bērnus.

Pagājušajā mēnesī veiktā pētījumā noskaidrojies, ka bagātnieku un slavenību vidū arvien biežāk ģimenē ir jau divi bērni, gandrīz 10% no šīs kategorijas cilvēku ir jau trīs bērni.

Noteikumi tiek pārkāpti arī lauku rajonos. Ķīnas konstitūcija paredz, ka vīrieši var laulāties no 22 gadu vecuma, sievietes – no 20 gadu vecuma, un šādu ierobežojumu mērķis ir novērst bērnu dzimšanu pārlieku jauniem vecākiem. Tomēr dažās valsts daļās precas jaunāki iedzīvotāji, turklāt bieži vien netiek ziņots par piedzimušajām meitenēm, gaidot ģimenē piedzimstam dēlu, reizēm pat pēc embrija dzimuma noskaidrošanas notiek aborti vai tikko dzimušu meiteņu nogalināšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!