Tās izraisīja vardarbīgus protestus visā musulmaņu pasaulē, kuri prasīja 50 cilvēku dzīvības. Solidarizējoties ar dāņu kolēģiem un aizstāvot runas brīvību, karikatūras pārpublicēja daudzi Eiropas mediji.
“Šīs karikatūras, kas nepārprotami vēršas pret daļu, nevis visu musulmaņu kopienu, nesatur apvainojumus vai tiešus personiskus uzbrukumus kādai cilvēku grupai to reliģiskās pārliecības dēļ un nepārkāpj izpaušanās brīvības robežas,” atzina tiesa.
Trešdienas spriedums ir karikatūru izsauktās ilgās juridiskās cīņas noslēgums. Kā jau ziņots, nedēļas žurnāla “Charlie Hebd” redaktoru Filipu Valu iesūdzēja divas musulmaņu organizācijas, apgalvojot, ka karikatūras satur aizvainojošu norādi uz saikni starp islāmu un terorismu.
Pagājušā gada martā Parīzes tiesa atzina, ka divas karikatūras nesatur nekā musulmaņiem aizvainojoša, bet attiecībā uz trešo tiesa lēma, ka, ņemot vērā tās publicēšanas kontekstu, ir skaidrs, ka redakcijai nav bijis nekāda nolūka kādu aizvainot.
Vienā karikatūrā, kas bija pārpublicēta no dāņu laikraksta “Jyllands-Posten”, Muhameds attēlots turbānā, kuram ir spridzekļa forma, bet otrā Muhameds redzams, noraidot teroristus pašnāvniekus pie paradīzes vārtiem, jo aptrūcies jaunavu. Trešā karikatūra bija oriģinālzīmējums, un tās autors ir franču mākslinieks Kabī. Tajā redzams Muhameds, kas satvēris galvu rokās, un zīmējuma paraksts vēsta: “Ir grūti būt idiotu mīlētam.”
Parīzes Lielā mošeja, kas bija viens no prasītājiem, tiesas spriedumu pieņēma, taču Francijas Islāma organizāciju savienība (UOIF) nolēma spriedumu pārsūdzēt. UOIF vēlāk pievienojās arī Pasaules Musulmaņu līga (WML).
Tomēr, uzsākot procesu, tiesa atzina, ka Saūda Arābijā bāzētā WML nevar tikt atzīta par prasītāju civillietā.