Valdība lika baltajiem zemes īpašniekiem līdz 30.septembrim pamest savas lauku saimniecības, lai varētu izdalīt zemi melnajiem. Kritiķi norāda, ka vardarbību izraisījusī reforma šajā kādreizējā reģiona maizes klētī ir izraisījusi hronisku pārtikas trūkumu.
Ziņojumā nav teikts, kādas apsūdzības lauksaimniekiem tiks izvirzītas.
Ziņojumā arī teikts, ka netiks konfiscētas 278 lauku saimniecības, kuras pieder 13 valstīm. Austrijai, Beļģijai, Dānijai, Francijai, Vācijai, Indonēzijai, Itālijai, Mauritānijai, Nīderlandei, Dienvidāfrikai, Zviedrijai, Šveicei un ASV kopā pieder vairāk nekā 522 000 hektāru zemes.
Valdība arī rekomendējusi ļaut 341 baltajam fermerim turpināt zemes apsaimniekošanu. Vēl 97 baltajiem lauksaimniekiem būs ļauts turpmāk vadīt dabas parkus sešās provincēs.
Līdz ar to kopš reformas uzsākšanas pirms astoņiem gadiem no 6708 baltajiem fermeriem zeme tiks atstāta 438 fermeriem.
Pretrunīgi vērtētās un bieži vardarbīgās zemes reformās laikā tika sagrābti 4000 īpašumu, kurus iepriekš apstrādāja baltie fermeri.
Haotiskā reforma tiek lielā mērā vainota par ekonomisko krīzi Zimbabvē, kuras dēļ valstī ir pasaulē lielākā inflācija un teju pusei iedzīvotāju ir nepieciešama palīdzība.