"Runas par to, ka visu, kas notika ar Strosu-Kānu, jebkādā veidā izprovocēja mūsu partija, ir ne visai veiksmīgi pieņēmumi," sestdien žurnālistiem Parīzē paziņoja partijas ģenerālsekretārs sekretārs Žans Fransuā Kopē.
Sarkozī atbalstošās partijas ģenerālsekretārs uzsvēra, ka tamlīdzīgas runas par sazvērestību pret Strosu-Kānu nav balstītas uz faktiem, bet gan vārdos nenosauktu avotu liecībām.
Pētnieciskā žurnālista Edvarda Džeja Epsteina rakstā ASV izdevumā "New York Review" analizēti dažādi materiāli no Ņujorkas viesnīcas "Sofitel", kuras istabene 14.maijā apsūdzēja toreizējo SVF vadītāju seksuālā uzbrukumā. Rakstā arī atklāts, ka Strosa-Kāna advokāts Viljams Teilors pieļauj, ka viņa klientam izvirzītās apsūdzības, kuru dēļ viņš tika aizturēts un izpostīja viņa politisko karjeru, bija politiskā sazvērestība.
Rakstā paustas aizdomas, ka pazudušo Strosa-Kāna "BlackBerry" telefonu uzlauzuši viņa politisko pretinieku nolīgti hakeri. Strosam-Kānam tuvu stāvoši cilvēki informējuši, ka viņu aizturēšanas dienā īsziņā brīdināja, ka elektroniskā pasta vēstuli, ko viņš nosūtījis savai sievai Annai Sinklerai, ir pārtvēris UMP birojs Parīzē.
Strosa-Kāna advokāts arī pauda bažas, ka raksts radījis jautājumus par dažu "Sofitel" un tās īpašnieces "Accor Group" amatpersonu uzvedību, lūdzot abiem uzņēmumiem sniegt atbildes uz raksta autora uzdotajiem jautājumiem.
Tāpat rakstā atklāts, ka viesnīcas novērošanas kameras ir fiksējušas brīdi, ka viesnīcas galvenais tehniķis Braiens Jearvuds jūsmīgi sasitis plaukstas ar kādu citu vīrieti, kad viņiem blakus stāvēja istabene Nafisata Diallo, gaidot policijas ierašanos.
Viesnīcas pārstāvji izskanējušo informāciju pagaidām nav komentējuši, bet istabenes advokāts Duglass Vigdors, komentējot raksta autora un advokāta teikto, paziņoja, ka "ir absurdi un bezatbildīgi teikt, ka Diallo bijusi daļa no kādas valdības sazvērestības pret Strosu-Kānu".
Ņujorkas viesnīcas "Sofitel" istabene Nafisata Diallo apgalvoja, ka 14.maijā Stross- Kāns viņu mēģinājis izvarot savos viesnīcas apartamentos.Stross- Kāns tās pašas dienas vakarā tika aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā. 15.maijā ASV prokuratūra viņam izvirzīja apsūdzības par kriminālu seksuālu aktu, izvarošanas mēģinājumu un nelikumīgu brīvības atņemšanu.
19.maijā Stross- Kāns paziņoja, ka nekavējoties atkāpjas no SVF izpilddirektora amata, jo vēlas visu uzmanību pievērst sava nevainīguma pierādīšanai, kā arī tādēļ, lai pasargātu SVF un savu ģimeni, bet pēc divām dienām Stross- Kāns pret drošības naudu tika atbrīvots no apcietinājuma Ņujorkas Raikersailendas cietumā un viņam bija jāuzturas mājas arestā Ņujorkā. Viņš noliedza visas izvirzītās apsūdzības.
Prokurori atzina, ka Strosam- Kānam un istabenei tiešām bijušas seksuālas attiecības, bet istabenes liecības esot vienīgais pierādījums, ka tas noticis piespiedu kārtā. Tā kā istabene savās liecībās vairākkārt melojusi, prokurori uzskata, ka kriminālapsūdzības nevar tikt uzturētas, teikts 25 lappušu garajā prokuroru lūgumā tiesnesim, kas 23.augustā atcēla Strosam- Kānam izvirzītās apsūdzības un viņš varēja atgriezties Francijā.
Mēnešiem ilgais skandāls ne vien lika 62 gadus vecajam Strosam - Kānam atkāpties no SVF vadītāja amata un iedragāja viņa reputāciju, bet arī kavēja laikus izvirzīt viņa kandidatūru no Sociālistiskās partijas Francijas prezidenta vēlēšanām. Iepriekš viņš tika uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem Francijas labēji centriskā prezidenta Nikolā Sarkozī sāncenšiem šajās vēlēšanās.