Krievijas finanšu piramīdu speciālists Sergejs Mavrodi pēc projekta "MMM – 2011" slēgšanas nav atmetis nodomu izmantot cilvēku ticību ātrai un vieglai peļņai, un viņa jaunais projekts "MMM - 2012" jau izvērsis darbu Ukrainā, ziņo "RIA Novosti".
Jaunās finanšu piramīdas biroji Kijevā gan joprojām strādā ar "MMM – 2011" zīmolu.
Nedēļas laikā projekts "MMM-2012" Ukrainā jau piesaistījis noguldījumos aptuveni 37,5 tūkstošus ASV dolāru (aptuveni 13,7 tūkstoši latu), aģentūrai "RIA Novosti" atzina MMM birojā pie metro stacijas "Ļeva Tolstoja laukums".
Citā birojā Kijevas centrālajā laukumā aģentūrai pastāstīja, ka tikai šajā ofisā naudu noguldīja jau 30 cilvēki.
Par jauno projektu "MMM-2012" Mavrodi paziņojis maija beigās.
Jau ziņots, ka Mavrodi sestdien paziņojis par shēmas "MMM-2011" darbības izbeigšanu. Viņš sacīja, ka visi "MMM-2011" līdzekļi tikšot izmantoti, lai veiktu izmaksas shēmas dalībniekiem pēc formulas "nomināls plus 10% mīnus jau saņemtais", turklāt izmaksas pirmie saņemšot tie, kuriem ir noguldījumi par summu līdz 10 000 rubļiem (171 lats). "Tomēr visiem, protams, naudas nepietiks. Piramīda! Parādu vienmēr vairāk nekā resursu," teica Mavrodi. Pēc viņa sacītā, trūkstošie līdzekļi tikšot ņemti no jaunās shēmas "MMM-2012".
Latvijā vairākkārt bijušas izvietotas finanšu piramīdas "MMM-2011" reklāmas, un ka Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Valsts policija aicina cilvēkus, kas zaudējuši naudas līdzekļus shēmā "MMM-2011", informēt par zaudējumiem.
FKTK jau pērn decembra beigās ziņoja par kompānijas "MMM-2011" nelicencētu pakalpojumu sniegšanu Latvijā un aicināja iedzīvotājus atturēties no sadarbības ar nelicencētu pakalpojumu sniedzēju. "MMM-2011" nelicencēto pakalpojumu reklāmu bija izvietojis Latvijas teritorijā, tostarp sabiedriskā transporta līdzekļos, aicinot Latvijas iedzīvotājus ieguldīt naudas līdzekļus šajā uzņēmumā.
90.gados Mavrodi agresīvās reklāmas kampaņās telekanālos aicināja Krievijas iedzīvotājus noguldīt naudu finanšu shēmā MMM, solot līdz 3000% lielu peļņu. Kompāniju MMM tiesa atzina par bankrotējušu 1997.gadā. 2007.gada 28.aprīlī Mavrodi tika piespriests četru gadu un sešu mēnešu cietumsods, bet par tā pirmo dienu tika uzskatīts aizturēšanas datums – 2003.gada 31.janvāris, un viņš no ieslodzījuma tika atbrīvots jau tā paša gada maijā. Mavrodi bija izvirzītas apsūdzības par finanšu krāpniecību, kuras dēļ noguldītāji zaudēja summu, kas līdzvērtīga vairāk nekā 50 miljoniem latu.