Delfi foto misc. - 27791
Foto: AFP/Scanpix

Ar starptautisko teroristu tīklu "Al Qaeda" saistītā grupējuma "Al Nusra" kaujinieki izpildījuši nāvessodu 11 Sīrijas armijas karavīriem un ceturtdien globālajā tīmeklī izplatījuši slaktiņa videoierakstu, vēsta aģentūra "Reuters".

Ar aizsietām acīm rindā uz ceļiem tupošos karavīrus pakausī vienu pēc otra nošāvis kāds kaujinieks ar melnu sejas masku galvā, par austrumu provincē Deir ez Zorā uzņemto videoierakstu stāsta "Reuters".

"Deir ez Zoras austrumu reģiona šariata tiesa piespriedusi nāvessodu šiem atkritēju karavīriem, kas slaktējuši mūsu brāļus un ģimenes Sīrijā," aģentūra citē ierakstā redzamās bendes teikto.

Katra vīra nošaušanu ar melniem karogiem bruņojušies islāmisti pavadījuši ar saucieniem - "Dievs ir varens". Dažus upurus bende sašāvis vairākas reizes, lai būtu drošs, ka tie ir miruši, skaidro "Reuters".

Šis ir jau otrais šāda veida karavīru nāvessodu video divu dienu laikā, norāda "Reuters". Trešdien internetā ievietotā video bijusi redzam trīs vīriešu nošaušana. Runātājs fonā norādījis, ka tā ir atriebība par pirms divām nedēļām režīma spēku sarīkotu slaktiņu Vidusjūras piekrastes pilsētā Bājināsā.

Vairāk nekā divus gadus ilgstošā konflikta laikā videoieraksti ar tajos redzamu nogalināšanu vai spīdzināšanu kļūst arvien biežāki, uzsver "Reuters".

Nedēļas sākumā pasaules sabiedrības sašutumu izraisīja videoieraksts, kurā Sīrijas nemiernieks izgriež nogalināta karavīra sirdi.

Sīrijas konflikts turpinās kopš 2011. gada marta. Tautas sacelšanās pret valdošos iekārtu pāraugusi bruņotā nemiernieku un prezidenta Bašara al Asada režīma cīņā. Saskaņā ar ANO aplēsēm, konfliktā bojā gājuši ir aptuveni  70 000 cilvēku. Vairāk nekā miljons sīriešu ir devušies bēgļu gaitās uz ārvalstīm, vēl aptuveni 4,2 miljoni meklē patvērumu valsts iekšienē.

Nemiernieku kustības "mugurkauls" ir valstī vairumā esošie sunnītu musulmaņi, kamēr Asadu atbalsta galvenokārt šiītu musulmaņu atzara - alavītu pārstāvji un citas minoritātes. Valdības spēki var paļauties uz Krievijas un Irānas atbalstu.

Rietumvalstis, kura vēlās Asada režīma krišanu, ir noraizējušās par radikālo islāmistu pieaugošo lomu Sīrijas konfliktā, kas tikai padziļina reliģiskās nesaskaņas reģionā.

Diplomātiskie risinājumi krīzes pārvarēšanai līdz šim nav devuši rezultātus. Kopš sacelšanās sākuma ANO Drošības padome ir mēģinājusi atrast veidus, kā atrisināt konfliktu. Tomēr pieņemt stingras sankcijas pret Asada režīmu Drošības padomei tā arī nav izdevies, jo jau trīs reizes ANO rezolūcijas Sīrijas jautājumos bloķēja Krievija un Ķīna.

 Pēc sava piedāvātā miera plāna izgāšanās, kurš paredzēja vardarbības pārtraukšanu un sarunu sākšanu starp opozīciju un valdību, savu amatu pameta  ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Sīrijas jautājumos Kofi Annans.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!