Eiropas valstu diplomāti Briselē sanākuši uz ārkārtas tikšanos, lai apspriestu tālākos soļus Ēģiptes krīzes noregulēšanā, pirmdien vēsta raidsabiedrība BBC.
BBC norāda, ka Eiropas Savienība (ES) ir galvenie humanitārās palīdzības piegādātāji nemieru plosītajai Ēģiptei.
ES paudusi neapmierinātību ar valstī notiekošo vardarbību, taču sarunas ar Ēģiptes valdību nav pārtraukusi. Iepriekš Saūda Arābijas pārstāvji paziņoja, ka Rietumiem nebūtu jāiejaucas konfliktā, kurš izcēlies starp Ēģiptes varasiestādēm un kustību "Musulmaņu brālība".
Kādi būs tālākie soļi no ES puses, pagaidām nav zināms. Sarunās tiks lemts par nepilniem pieciem miljardiem eiro (3,5 miljardiem latu) kredītos un grantos, ko ES solījusi Ēģiptei iepriekšējos gados. Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele 18.augustā ierosināja apturēt bruņojuma piegādes Ēģiptei.
Iepriekš ES valstis aicināja savus pilsoņus atturēties no došanās uz Ēģipti.
Ēģipte ir ieslīgusi politiskajā krīzē, kopš trešajā jūlijā armija no amata gāza pirms gada ievēlēto islāmistu prezidentu Mursi un arestēja viņa pārstāvētās "Musulmaņu brālības" līderus.
Prezidenta atbalstītāji sāka rīkot protesta akcijas, bet vardarbība strauji pieauga trešdien, kad drošības spēki sāka ar varu likvidēt demonstrantu nometnes Kairas centrā. Pagaidu valdība demonstrantu izdzenāšanu pamatoja ar to, ka Mursi atbalstītāji visā valstī sēj haosu, "terorizē pilsoņus, uzbrūk valsts un privātajam īpašumam".
Vardarbīgajās sadursmēs kopš trešdienas jau ir gājuši bojā vairāk nekā 700 cilvēki, tai skaitā desmitiem policistu.