Krievijas raķešu uzbrukumu brīdināšanas sistēma otrdienas rītā fiksējusi divu ballistisko objektu palaišanu Vidusjūrā, atsaucoties uz Krievijas aizsardzības ministrijas paziņojumu, vēsta aģentūra "RIA Novosti".
Objektu palaišana konstatēta 10:16 pēc Maskavas laika, informēja ministrija. To lidojuma trajektorija bijusi no Vidusjūras centrālās uz austrumu daļu, skaidro Krievijas amatpersonas.
Pēc neilga neskaidrību mirkļa atbildību par notikušo uzņēmusies Izraēla, paziņojot, ka savas pretraķešu aizsardzības sistēmas izmēģinājuma nolūkos kopīgi ar ASV palaidusi divas mērķa raķetes, ziņo aģentūra "Reuters". Raķešu izmēģinājums nebija iepriekš izziņots.
Pirms tam ziņots, ka Pentagona rīcībā sākotnēji nav bijusi informācijas par ballistisko raķešu palaišanu šajā reģionā. Nekādas informācijas nebija arī Francijai un Itālijai, ziņo aģentūra "Itar-Tass" Savukārt Lielbritānija paziņojusi, ka zina par ballistisko raķešu startu, taču tai ar to nav nekāda sakara.
Nekādas zīmes par uzbrukumu Damaskai vai sprādzieni pilsētā nav fiksēti, aģentūrai "Itar-Tass" paziņoja Krievijas vēstniecība Sīrijas galvaspilsētā. Savukārt Sīrijas radari nav fiksējuši raķešu nokrišanu savā teritorijā, ziņo "Itar-Tass".
Ziņas par ballistisko objektu palaišanu Vidusjūrā izskan laikā, kad pasaule saspringti gaida ASV iespējamo triecienu Sīrijai, lai sodītu režīma spēkus par 21. augustā notikušu ķīmisko uzbrukumu Damaskas piepilsētām.
ASV prezidents Baraks Obama gan ir lūdzis uzbrukumu sākumā akceptēt Kongresam, kas sanāks uz sēdi tikai devītajā septembrī.
Rietumvalstis no kuģiem un zemūdenēm, kas neatrodas Sīrijas teritoriālajos ūdeņos, kā arī lidmašīnām, varētu izšaut pa noteiktajiem mērķiem spārnotās raķetes, paredz eksperti.
Iespējamie triecieni pret Sīrijas valdības spēkiem būšot ierobežoti un to mērķis nebūšot mainīt spēku līdzsvaru starp Asada režīmu un nemierniekiem, norādīja ASV prezidents Baraks Obama. Sauszemes spēkus uz Sīriju nosūtīt nav paredzēts.
Jau vēstīts, ka 21. augustā Damaskas piepilsētās notika ķīmiskais uzbrukums, kurā opozīcija apsūdzēja valdības spēkus. Rietumvalstis ASV vadībā sāka apsvērt iespēju reaģēt uz notikušo ar militāru triecienu.
ASV norāda, ka uzbrukumā, kurā pielietota zarīna gāze, ir vainojami prezidenta Bašara al Asada spēki, bet bojā gājuši vairāk nekā 1400 cilvēku. Sestdien ASV prezidents Obama paziņoja, ka lūdz Kongresa atļauju militārā trieciena sākšanai.
Pret jebkādu militāru iejaukšanos kategoriski iebilst Damaskas ciešā sabiedrotā un lielākā ieroču piegādātāja - Maskava. Pateicoties Krievijas un Ķīnas nostājai, ANO Drošības padome vairāk nekā divus gadus ilgstošā konflikta laikā tā arī nav spējusi vienoties par pasākumiem asinsizliešanas apturēšanai.
Iespējamie triecieni pret Sīrijas valdības spēkiem būšot ierobežoti un to mērķis nebūšot mainīt spēku līdzsvaru starp Asada režīmu un nemierniekiem, norādīja ASV prezidents Baraks Obama. Sauszemes spēkus uz Sīriju nosūtīt nav paredzēts.
Rietumvalstis no kuģiem un zemūdenēm, kas neatrodas Sīrijas teritoriālajos ūdeņo, kā arī lidmašīnām, varētu izšaut pa noteiktajiem mērķiem spārnotās raķetes, paredz eksperti.
Nemieri Sīrijā sākās kā pret valdību vērstas demonstrācijas 2011. gada pavasarī, kas ātri pārauga plaša mēroga pilsoņu karā, kurā jau gājuši bojā vairāk nekā 100 000 cilvēku.
Nemiernieku kustības "mugurkauls" ir valstī vairumā esošie sunnītu musulmaņi, kamēr Asadu atbalsta galvenokārt šiītu musulmaņu atzara - alavītu pārstāvji un citas minoritātes. Valdības spēki var paļauties uz Krievijas un Irānas atbalstu.
Pret Asadu karojošo spēku pusē netrūkst arī radikāli islāmistu kaujinieki un ar starptautisko teroristu tīklu "Al Qaeda" saistīti grupējumi.