Mursi atbalstītāji piektdien izgāja protesta demonstrācijās, spītējot jauno varasiestāžu represijām pret islāmistiem. Apvērsuma pretinieku demonstrācijas notika galvaspilsētā Kairā, lielpilsētās Aleksandrijā, Suecā, Ismaīlījā un Asjūtā, kā arī daudzos mazākos centros.
Aleksandrijā, kur Mursi atbalstītāju demonstrācijā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku, trīs ar zobeniem bruņoti vīri uzbrukuši demonstrantiem, ziņu aģentūrai "Reuters" pastāstīja notikumu aculiecinieks.
Viens protesta akcijas dalībnieks šajā incidentā zaudējis dzīvību, pastāstīja informācijas avots medicīnas dienestā.
Kāds Mursi atbalstītājs sejā sašauts ar skrotīm. Savukārt Musulmaņu brālības biedri iekaustījuši kādu cilvēku, kas pret viņiem izturējies naidīgi.
Vēl viens Mursi atbalstītājs zaudējis dzīvību Kafr el Batīhā, Dumjātas provincē, kur izraisījušās sadursmes apvērsuma pretinieku un atbalstītāju starpā. Šajās sadursmēs lietā likti akmeņi, nūjas, šauts ar skrotīm, pastāstīja aculiecinieki un mediķi.
Tantā, Nīlas deltā un Asjūtā drošības spēki protestētājos raidījuši asaru gāzes šāviņus.
Kairā Nasras rajonā demonstrācijā piedalījušies 2000 cilvēku, bet ostas pilsētā Suecā - 3000.
Tāpat kā iepriekšējās protestu dienās arī piektdien stingri uzraudzītie valsts telekanāli un Musulmaņu brālībai naidīgās privātās televīzijas par demonstrācijām un sadursmēm tikpat kā neko neziņo.
Kopš 3.jūlija apvērsuma drošības struktūras nogalinājušas vairāk nekā 900 Mursi atbalstītāju.
Savukārt kopš 14.augusta Kairas asinspirts, kad drošības spēku uzbrukumos Mursi atbalstītāju protesta nometnēm tika nogalināti vairāki simti cilvēku, vardarbībā dzīvību zaudējuši arī vairāk nekā 100 drošības spēku pārstāvju.
Piektdienas protesta akcijas rīkoja islāmistu organizāciju koalīcija, kuras priekšgalā nostājusies Mursi Musulmaņu brālība.
Tā kā lielākā daļa Musulmaņu brālības vadības, kā arī vairāk nekā 2000 organizācijas biedru ir arestēti, brālībai mobilizēt atbalstītājus protestiem kļuvis krietni grūtāk.
Ceturtdien notika atentāts pret vienu no no Kairas asinspirts operāciju autoriem - iekšlietu ministru Muhamedu Ibrahimu. Mīnēta auto sprādzienā trīs cilvēki gāja bojā, tomēr pats ministrs izdzīvojis.
Tas, cik spēcīgs bija ceturtdienas sprādziens un cik sarežģīta munīcija izmantota, raisa bažas, ka Ēģipti var pārņemt jauns islāmistu uzbrukumu vilnis, kāds tur jau tika pieredzēts 80. un 90.gados.
Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Musulmaņu brālības politiķis Muhameds Mursi tika gāzts armijas apvērsumā 3.jūlijā. Apvērsuma rīkotāji arestējuši Mursi un teju visu viņa pārstāvētās Musulmaņu brālības vadību, arī organizācijas augstāko līderi.
Asinspirtī, kas Kairā izraisījās 14.augustā, kad policija, liekot lietā šaujamieročus, likvidēja Mursi atbalstītāju protesta nometnes, tika nogalināti simtiem cilvēku.
Pagaidu valdība 14.augustā visā Ēģiptē "uz mēnesi" izsludināja ārkārtas stāvokli, bet galvaspilsētā Kairā un 11 provincēs - komandantstundu.