„Mēs pašreiz strādājam pie praktiski realizējama plāna sagatavošanas, un tādēļ burtiski pašreiz, šajās minūtēs, notiek kontakti ar Sīrijas pusi," paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.
Lavrovs jau pirmdien aicināja Asada valdību nodot kontroli par ķīmisko ieroču arsenālu starptautiskiem uzraugiem, tādējādi izvairoties no militāra uzbrukuma draudiem. Ar līdzīgu piedāvājumu pirmdien nāca klājā arī ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, taču Damaska atsaucās nevis Kerija, bet gan Maskavas aicinājumam.
Ieinteresētību par šādu priekšlikumu izteicis arī ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns.
21.augustā Damaskas piepilsētās notika ķīmiskais uzbrukums, kurā opozīcija apsūdzēja valdības spēkus. Rietumvalstis ASV vadībā sāka apsvērt iespēju reaģēt uz notikušo ar militāru triecienu.
Sīrija uzbrukumus noliedz, bet Rietumi uzskata, ka ķīmisko ieroču pielietojums ir pierādīts. ASV vēl domā par uzbrukumu Sīrijai.
Pret jebkādu militāru iejaukšanos kategoriski iebilst Damaskas ciešā sabiedrotā un lielākā ieroču piegādātāja - Maskava. Pateicoties Krievijas un Ķīnas nostājai, ANO Drošības padome vairāk nekā divus gadus ilgstošā konflikta laikā tā arī nav spējusi vienoties par pasākumiem asinsizliešanas apturēšanai.