Serbijas valdība noalgojusi par ekonomikas padomnieku kādreizējo Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektoru Dominiku Strosu-Kānu, kurš nākamnedēļ tiek gaidīts ierodamies Belgradā, piektdien paziņojis Serbijas premjerministra vietnieks Aleksandrs Vučičs.
"Mēs principā esam vienojušies, vēl jānokārto tikai tehnikas detaļas," aģentūrai AFP norādīja Vučičs.
Iepriekš Vučičs intervijā valsts televīzijai atklāja, ka Stross-Kāns "būs valdības padomnieks, viņš sniegs padomus finanšu ministram, man un premjerministram".
Uz cik ilgu laiku Štrauss-Kāns noalgots un kāda būs viņa atlīdzība, Vučičs neatklāja.
Štrauss-Kāns "palīdzēs Serbijai pārprogrammēt tās parādu", norādīja Vučičs, piebilstot, ka 64 gadus vecais ekonomists nav bijis īpaši apmierināts, kad ieraudzījis Serbijas bilances, bet jau piedāvājis vairākus risinājumus.
Stross-Kāns 2011.gadā ar lielu skandālu bija spiests atkāpties no SVF izpilddirektora amata, jo viņš tika apsūdzēts Ņujorkas viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumā. Pēcāk gan viņam izdevās panākt izlīgumu ar istabeni.
Bet Francijas prokuratūra paziņojusi, ka Strosam-Kānam līdzās vēl 12 citām personām tiks uzrādītas apsūdzības saistībā ar prostitūcijas tīklu.
Vučičs paziņoja, ka netiesās Strosu-Kānu par viņa privāto dzīvi.
"Man viņš interesē kā eksperts un cilvēks, kurš var palīdzēt Serbijai," norādīja Serbijas premjerministra vietnieks.
Pēdējā laikā Stross-Kāns sācis palēnām atgriezties sabiedriskajā dzīvē. Viņš apmeklējis ekonomiskās konferences Francijā un izveidojis biroju Parīzē.
Vučičs atklāja, ka arī bijušais Austrijas kanclers Alfrēds Gūzenbauers kļūs par Serbijas valdības padomnieku.
Serbijas premjerministrs Ivica Dačičs šomēnes veica pārkārtojumus valdībā, cerībā atdzīvināt valsts ekonomiku un pavirzīt Serbiju tuvāk Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts statusam.
SVF eksperti uzskata, ka valdībai jāīsteno bargi budžeta samazinājumi, tostarp jāsamazina valsts administrācijas izdevumi un pensijas.
Serbijas ekonomika 2012.gadā saruka par 1,7%, bet bezdarbs pieauga līdz 24%. Augošais valsts parāds jau pārsniedzis 60% no iekšzemes kopprodukta.