Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam lojālie spēki piektdien ar spēcīgu artilērijas un gaisa spēku atbalstu atņēmuši nemierniekiem stratēģiski nozīmīgu armijas bāzi pie nemiernieku daļēji kontrolētās ziemeļu pilsētas Alepo, vēsta aģentūra "Reuters".
Valdības spēki ieņēmuši lielo militāro bāzi numur 80, kas atradās bruņoto nemiernieku rokās kopš februāra. Tas atvieglos armijas virzīšanos tālāk pašā pilsētā, norāda "Reuters". Novembrī prezidenta spēki jau veikuši virkni sekmīgu uzbrukumu.
Rītausmā nemiernieku pozīcijas bāzē apšaudījusi valdības artilērija un notika vismaz 20 aviācijas uzlidojumi, informē "Reuters" labā strādājošs fotogrāfs, kurš atradies aptuveni kilometra attālumā no kaujas vietas.
Nemiernieku kaujinieki viņam pastāstījuši, ka valdības pretinieku vienības ir padzītas no lielākās daļas bāzes un 25 dumpinieki ir krituši. Tomēr kaujinieki pārgrupējoties un gatavojas ieņemt valdības kontrolē esošu teritoriju pie Alepo starptautiskās lidostas.
Uzbrukumā valdības armiju atbalstīja arī Libānas šiītu grupējuma "Hezbollah" kaujinieki un režīmam lojāli kaujinieki, informē novērotāju grupa "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija", kas ziņas ievāc kā no opozīcijas, tā no režīmu atbalstošiem avotiem.
Tikmēr Sīrijas valsts mediji uzbrukumu nepiemin.
Pirms nedēļas režīma armija ieņēma 20 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Alepo esošo Sefīras pilsētu. Armija paziņoja, ka no Sefīras notiks valdības kontrolēto Alepo rajonu apgāde. Alepo jau ilgāk par gadu ir sadalīta starp režīma spēkiem un nemierniekiem, nevienai no pusēm nespējot gūt virsroku.
Ceturtdien Asada spēki ieņēma stratēģiski svarīgo Sbeinehas pilsētiņu pie Damaskas, nogriežot ap galvaspilsētu izvietoto nemiernieku apgādes ceļu.
Pēc divarpus kara gadiem, kas sākās ar to, ka režīma spēki atklāja uguni pa demonstrantiem, kaujas ilgu laiku bija nonākušas dziļā strupceļā, jo neviena no pusēm nav tik spēcīga, lai ātri uzvarētu otru.
Katru dienu Sīrijā kara dēļ iet bojā vairāk par 100 cilvēkiem, bet kopējais upuru skaits pārsniedz 100 000. Miljoniem cilvēku ir pametuši savas mājas.
Nemiernieku kustības "mugurkauls" ir valstī vairumā esošie sunnītu musulmaņi, kamēr Asadu atbalsta galvenokārt šiītu musulmaņu atzara - alavītu pārstāvji un citas minoritātes. Valdības spēki var paļauties uz Krievijas un Irānas atbalstu.
Pret Asadu karojošo spēku pusē netrūkst arī radikāli islāmistu kaujinieki un ar starptautisko teroristu tīklu "Al Qaeda" saistīti grupējumi.