Krimas parlaments uzaicinājumu nodevis Šveicei, šī brīža EDSO prezidējošai valstij. Krimas premjera vietnieks Rustams Temirgaļijevs gan Krievijas ziņu aģentūrai "Interfax" šādu informāciju nav varējis apliecināt.
EDSO ir 57 valstu organizācija, kuras mērķis ir konfliktu un krīžu novēršana. Organizācijas redzeslokā ir politiski militārās, ekonomiskās, vides un cilvēka drošības jautājumi.
Jau ziņots, ka iepriekš vairākkārt Krimā nav ielaisti EDSO novērotāji. Krimas premjers to skaidro ar bažām, ka viņi varētu izplatīt šaubīgu informāciju par Krimā notiekošo.
Tāpat vēstīts, ka Krimas Augstākā rada pieņēmusi principiālu lēmumu par iekļaušanos Krievijas Federācijas sastāvā federācijas subjekta statusā un paziņoja, ka 16.martā notiks referendums par šo lēmumu. Referendumā pussalas iedzīvotājiem tiks uzdots jautājums, vai viņi grib palikt Ukrainas sastāvā vai arī pievienoties Krievijai.
Spriedze Ukrainā pieaugusi pēc 1.marta, kad Krievijas parlaments atļāva karaspēka izmantošanu Ukrainā, lai aizsargātu savus "tautiešus". Ukrainas armijā izsludināta pilna kaujas gatavība.
NATO, kā arī virkne Rietumvalstu izteikušas brīdinājumus Krievijai tūlītēji pārtraukt agresiju Krimā, kā arī uzstājušas uz Ukrainas nedalāmību.