Krimas jauniešiem, kas sasnieguši armijā iesaukšanas vecumu, jau pavasarī būs jāsāk dienests Krievijas armijā – visā Krievijas teritorijā, tai skaitā nemierīgajās Ziemeļkaukāza republikās, atsaucoties uz pašpasludināto Krimas premjeru Sergeju Aksjonovu, vēsta aģentūra UNIAN.
"Pēc iestāšanās Krievijā Krimā darbosies Krievijas Konstitūcija. Tāpat uz Krimu attieksies citi Krievijas likumi. Saskaņā ar tiem notiks arī iesaukšana Krievijas armijā," paziņoja Aksjonovs.
Krimas jauniešu dienesta vieta nebūs tikai pussalas teritorijā, atzina premjers. "Nekādas atšķirības nebūs, iesaucamie dienēs visā valstī, tai skaitā gan Dagestānā, gan Čečenijā un vispār Ziemeļkaukāzā," skaidroja Aksjonovs.
Jau vēstīts, ka pēc 16. martā Krimā notikušā starptautiski neatzītā referenduma, kurā 97% balsotāju izteikuši vēlmi pievienoties Krievijai, 18. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja līgumu par pussalas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā.
Kremļa interneta vietnē publicēts paziņojums, ka Krima ir uzņemta Krievijas sastāvā ar šā gada 18. martu. Līdz 2015. gada 1. janvārim Krimā noteikts pārejas periods, kurā pussalā tiks integrēta Krievijas ekonomiskajā, finanšu, kredītu un tiesiskajā sistēmā. Krievijas likumi un citi normatīvie akti Krimā un Sevastopolē darbojas no dokumenta parakstīšanas dienas - 18. marta, teikts paziņojumā.
Kijeva, ASV un Eiropas Savienība (ES) referendumu, kurš noticis pārkāpjot Ukrainas un starptautiskos likumus, kā arī Krievijas militārās intervences apstākļos, neatzīst. Ukrainas amatpersonas norāda, ka referenduma rezultāti un tā augstā aktivitāte (piedalījušies 83% Krimas iedzīvotāju) ir falsificēti.
Krimas pussala Krievijas spēku kontrolē atrodas jau no februāra beigām. Svarīgākos objektus un Ukrainas armijas bāzes ir ieņēmušas vai ielenkušas bruņotas vienības, kuras plaši uzskata par Krievijas karaspēku, lai gan Krievija savu spēku klātbūtni ārpus bāzēm Krimā noliedza.