Krima - 17
Foto: Reuters/Scanpix

Naktī uz pirmdienu Krievijas armija Krimā nogremdējusi kārtējo kuģi, pilnībā nobloķējot Donuzlava šauro izeju uz jūru un liedzot Ukrainas karakuģu izkļūšanu, vēsta laikraksts "Ukrainskaja Pravda".

"Naktī krievi veica operāciju pilnīgai izejas uz jūru nobloķēšanai. Naktī viņi nogremdēja mazgabarīta kuģi tieši tik platu, kā vieta, kur mēs vakar mēģinājām izbraukt," laikrakstam pastāstīja kuģa "Čerkasi" matrozis Aleksandrs Gutņiks.

Tagad izeja jūrā no Donuzlava ir pilnībā nobloķēta, viņš stāsta. Vienīgais variants izkļūt no ezera ir novilkt malā divus nogremdētos kuterus, bet šim uzdevumam ar "Čerkasi" jaudu nepietiek, skaidro jūrnieks.

Uz jautājumu, vai jauda izejas atbrīvošanai pietiktu Donuzlavā esošajam Ukrainas kuģim "Konstantīns Oļšanskis", kura komanda arī vēl nav padevusies Krievijas spēkiem, Gutņiks atbild: "Teorētiski varētu. Mēs kontaktējamies, bet viņi neko nedara."

Viņš arī norāda, ka it kā daži šī kuģa virsnieki ir gatavi padoties. Tāpat uz "Konstantīna Oļšanska" esot notikusi savējo veikta diversija - saldūdens cisternā ielieta dīzeļdegviela, tāpēc ūdens vairs nav izmantojams ēst gatavošanai.

Tomēr uz kuģa esot arī cilvēki, kas gatavi pretoties līdz pēdējam, uzsver matrozis.

Iepriekš krievu spēki Donuzlava izejā uz jūru nogremdēja vismaz divus kuģus. "Čerkasi" jau mēģinājis starp nogremdētajiem vrakiem iziet jūrā, bet to iztraucējis Krievijas kuģis, ietriecoties Ukrainas peldlīdzekļa bortā, ziņo UNIAN.

Krievija ir okupējusi un anektējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Maskava ir paziņojusi, ka aizstāv krievvalodīgos un patur tiesības savus tautiešus aizsargāt arī citos Ukrainas reģionos.

Pēc 16. martā Krimā notikušā starptautiski neatzītā referenduma, kurā 97% balsotāju izteikuši vēlmi pievienoties Krievijai18. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja līgumu par pussalas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Kremļa interneta vietnē publicēts paziņojums, ka Krima ir uzņemta Krievijas sastāvā. Līdz 2015. gada 1. janvārim Krimā noteikts pārejas periods, kurā pussalā tiks integrēta Krievijas ekonomiskajā, finanšu, kredītu un tiesiskajā sistēmā. Krievijas likumi un citi normatīvie akti Krimā un Sevastopolē darbojas no dokumenta parakstīšanas dienas - 18. marta, teikts paziņojumā.

Kijeva un ASV un Eiropas Savienība (ES) referendumu, kurš noticis pārkāpjot Ukrainas un starptautiskos likumus, kā arī Krievijas militārās intervences apstākļos, neatzīst. Ukrainas amatpersonas norāda, ka referenduma rezultāti un tā augstā aktivitāte (piedalījušies 83% Krimas iedzīvotāju) ir falsificēti.

Krimas pussala Krievijas spēku kontrolē atrodas jau no februāra beigām. Svarīgākos objektus un Ukrainas armijas bāzes ir ieņēmušas vai ielenkušas bruņotas vienības, kuras plaši uzskata par Krievijas karaspēku, lai gan Krievija savu spēku klātbūtni ārpus bāzēm Krimā noliedza.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!