Ukrainas un Krievijas armiju vadošās amatpersonas pirmdien panākušas vienošanos par visu Ukrainas karavīru izvešanas no Krimas kopā ar bruņojumu, atsaucoties uz Ukrainas aizsardzības ministru Igoru Teņuhu, vēsta aģentūra UNIAN.
Otrdien paredzētas Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba vadītāja pirmā vietnieka Genādija Vorobjova un Krievijas aizsardzības ministra vietnieka Dmitrija Bulgakova pārrunas par to, kā vienošanos izpildīt.
Plāns paredz izvest armijas personālsastāvu, bruņojumu, tehniku, pretgaisa aizsardzības līdzekļus, kuģus un materiāli tehniskos līdzekļus, skaidro Teņuhs. Viņš uzskata, ka tas ļaus nostiprināt Ukrainas aizsardzības spējas.
Krimā esošā armijas īpašuma vērtība ir 11 miljardi, piebilda Teņuhs, neprecizējot, kādā valūtā. No Krimas ir jāizved 36 tūkstoši tonnu munīcijas, skaidro ministrs.
Pirmdien Ukrainas valdība nolēma izvest karaspēku no Krievijas anektētās Krimas.
Vēstīts, ka Krievija ir okupējusi un anektējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Maskava ir paziņojusi, ka aizstāv krievvalodīgos un patur tiesības savus tautiešus aizsargāt arī citos Ukrainas reģionos.
Pēc 16. martā Krimā notikušā starptautiski neatzītā referenduma, kurā 97% balsotāju izteikuši vēlmi pievienoties Krievijai, 18. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja līgumu par pussalas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā.
Kremļa interneta vietnē publicēts paziņojums, ka Krima ir uzņemta Krievijas sastāvā. Līdz 2015. gada 1. janvārim Krimā noteikts pārejas periods, kurā pussalā tiks integrēta Krievijas ekonomiskajā, finanšu, kredītu un tiesiskajā sistēmā. Krievijas likumi un citi normatīvie akti Krimā un Sevastopolē darbojas no dokumenta parakstīšanas dienas - 18. marta, teikts paziņojumā.
Kijeva un ASV un Eiropas Savienība (ES) referendumu, kurš noticis pārkāpjot Ukrainas un starptautiskos likumus, kā arī Krievijas militārās intervences apstākļos, neatzīst. Ukrainas amatpersonas norāda, ka referenduma rezultāti un tā augstā aktivitāte (piedalījušies 83% Krimas iedzīvotāju) ir falsificēti.
Krimas pussala Krievijas spēku kontrolē atrodas jau no februāra beigām. Svarīgākos objektus un Ukrainas armijas bāzes ir ieņēmušas vai ielenkušas bruņotas vienības, kuras plaši uzskata par Krievijas karaspēku, lai gan Krievija savu spēku klātbūtni ārpus bāzēm Krimā noliedza.