Pazudusi 'Malaysia Airlines' lidmašīna - 29
Foto: Reuters/Scanpix

Austrālijas kuģis, kas piedalās Indijas okeānā pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšanā, ir uztvēris signālus, kas atbilst lidaparātu "melnās kastes" raidītajiem, vēsta raidsabiedrība BBC.

Kuģis "Ocean Shield" signālu uztvēris divas reizes, vienā no tām divu stundu garumā, skaidro Austrālijas amatpersonas. Tas tiek raksturots kā "daudzsološākais pavediens" pirms mēneša pazudušās lidmašīnas meklēšanā.

"Mēs vēl neesam atraduši lidmašīnu un mums vajag papildu apstiprinājumu," piebilda Austrālijas gaisa spēku pārstāvis Angus Hjūstons.

"Malaysia Airlines" reisa uz Pekinu MH370 lidmašīna "Boeing 777", kurā atradās 239 cilvēki, 8. martā pazuda aptuveni stundu pēc pacelšanās no lidlauka Kualalumpurā. Meklēšana kopš tā laika bijusi neveiksmīga, lai gan tajā iesaistījušās daudzas valstis. Noskaidrots, ka pēc sakaru pārtrūkšanas ar gaisa kontroli, lidmašīna mainījusi kursu un lidojusi vēl vairākas stundas. Aprēķini liecina, ka tā varētu būt iekritusi Indijas okeāna dienvidu daļā

Signāli uztverti, izmantojot ūdenī ielaižamu lokatoru. Vispirms signāls uztverts divas stundas un 20 minūtes, pirms tas pazaudēts. Tad "Ocean Shield" apgriezies un atkal uztvēris signālu, šoreiz 13 minūtes. Pēc tam signālu uztvert vairs nav izdevies.

Ja izdosies noteikt vietu, no kuras nācis signāls, "Ocean Shield" lidmašīnas vraka meklēšanai ūdenī var ielaist autonomo zemūdeni "Bluefin 21".

Lidmašīnas meklēšana ir jāveic ātri, jo "melnās kastes" akumulatori nodrošina signāla raidīšanu aptuveni 30 dienas pēc avārijas. Lidmašīna pazuda 8. martā.

Īsu un vārgu signālu piektdien uztvēra arī Ķīnas kuģis "Haixun 01".

Pamatojoties uz aprēķiniem un satelīta datiem, lidmašīna varētu būt iekritusi Indijas okeānā dienvidu daļā uz rietumiem no Austrālijas pilsētas Pērtas, kur arī notiek lidaparāta meklēšana.

Līdz šim nav izdevies atrast nevienu lidmašīnas atlūzu. Izmeklētājiem tāpat nav izdevies atrast liecības, vai kāds no pasažieriem un apkalpes locekļiem varētu būt saistīts ar lidaparāta, kurā pārsvarā atradās ķīnieši, nolaupīšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!