Krievija ir gatava jaunām Rietumu sankcijām, kas tai varētu tikt noteiktas Ukrainas krīzes dēļ, otrdien atzina Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
"Esmu drošs, ka mēs spēsim minimizēt to sekas," televīzijā pārraidītajā uzrunā parlamentam sacīja Medvedevs. "Valdība gatava rīkoties apstākļos, kad par mūsu darba prioritāti kļūst ekonomikas un pilsoņu aizsardzība no šādiem nedraudzīgiem soļiem, kas varētu būt sagaidāmi, ņemot vērā saspīlējumu ārpolitiskajā situācijā."
Vienlaikus gan Krievijas premjers atzina, ka valsts tautsaimniecību sagaida "iepriekš nepieredzēts izaicinājums".
Maskava sankcijas uzskata par "ceļu uz nekurieni", uzsvēra Medvedevs, piebilstot, ka Krievija ir gatava funkcionēt izolācijā, ja tas būs nepieciešams.
"Mēs varam, protams, turpināt apmainīties ar "melnajiem sarakstiem". Taču es pat neuzskatu par vajadzīgu pierādīt, ka tas ir pilnīgs strupceļš," sacīja Medvedevs. "Tas ir ceļš, kas nekur neved, taču, ja virkne mūsu Rietumu partneru tik un tā pa to dodas, mums nav nekādas izvēles. Tad mēs tiksim galā, izmantojot savus resursus, un mēs galu galā uzvarēsim."
Šādi Medvedeva izteikumi izpelnījās Krievijas parlamentāriešu aplausus.
Jau ziņots, ka Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki aizvadītajā nedēļā Ukrainas austrumos sagrāba vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes uzsākušas pretterorisma operāciju.
Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.