Doņeckas apgabala Kramatorskas un Slovjanskas iedzīvotāji vēršas pēc palīdzības pie Ukrainas armijas, otrdien pavēstīja Aizsardzības ministrijas preses dienests.
Separātistu represijas pret ukraiņu valodā runājošajiem pilsoņiem un nacionālo minoritāšu pārstāvjiem kļūst arvien plašākas.
"Kriminogēnajai situācijai kļūstot smagākai, kā arī represiju un vajāšanu dēļ ukraiņu valodā runājošie pilsoņi un nacionālo minoritāšu pārstāvji ir spiesti meklēt aizsardzību militārajās teritorijās - lauka nometnēs, kontrolpunktos un tā tālāk," apliecināja ministrijā.
Kā sacīja Ukrainas gaisa spēku Kramatorskas kara aerodroma komandieris, visiem, kas vēršas pie viņiem, obligāti tiek nodrošināta pagaidu pajumte, ēdiens, kā arī organizēta evakuācija ar militāro transportu.
Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.
Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.
Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs otrdien sacīja, ka Ženēvas vienošanās faktiski ir anulēta, jo promaskaviskie kaujinieki valsts austrumos ieņēmuši vēl vienu administrācijas ēku.
Ņemot vērā, ka separātistu kaujinieki Kramatorskā, Doņeckas apgabalā, ieņēmuši milicijas iecirkni, "visiem Ženēvā noslēgtajiem līgumiem pārvilkts krusts", sacīja Turčinovs.