"No dienvidrietumu puses mēs pamanījām lielu artilērijas, tanku un personālsastāva koncentrēšanos no Centrālā un Ziemeļu [kara] apgabala, kā arī tankus, artilēriju un "Grad" iekārtas - ļoti bīstamu ieroci, ko izmantoja Čečenijā," Sergejevs teicis intervijā "Radio Svoboda".
Krievija cenšas iegūt leģitīmu pamatu savai iespējamai agresijai, kā tas notika jau Abhāzijā un Krimā, kur Maskava atbalstīja nelielu separātistu skaitu, kas sagrābuši varas iestādes, skaidro diplomāts.
Video: Kā darbojas "Grad".
Vēstīts, ka ceturtdien pretterorisma operācijas laikā Slovjanskā Ukrainas spēki iegājuši vairākos separātistu kontrolposteņos uz ceļiem. Iekšlietu ministrija ziņoja par pieciem nogalinātiem separātistu kaujiniekiem, kamēr prokrieviskie spēki ziņo pat par 13 kritušajiem. Vēlāk drošības spēki barikādes pametuši un tajās atkal atgriezušies separātisti.
Reaģējot uz notikumiem Ukrainā, Krievija brīdināja, ka Kijevai par "vēršanos pret savu tautu" būs jāsaskaras ar sekām un sāka militārās mācības Ukrainas robežu tuvumā. Tāpat Maskava ir brīdinājusi, ka Ukrainā varētu ievest "miera uzturētājus".
Jau ziņots, ka Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.
Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.