38 no pavisam 298 cilvēkiem, kas atradās Malaizijas lidsabiedrības "Malaysia Airlines" reisa MH17 lidmašīnas "Boeing 777", kad to ar pretgaisa aizsardzības raķeti notrieca Doņeckas apgabalā, bija Austrālijas pavalstnieki.
"Vēl būs laiks tiesāt vainīgos, bet šodien mēs pieminam mirušos un sērojam ar dzīvajiem," piemiņas pasākumā Melburnā klātesošos uzrunāja Austrālijas premjers Tonijs Ebots.
Vairākas stundas pirms piemiņas ceremonijas Nīderlandes premjers Marks Rute paziņoja, ka nemierīgās situācijas dēļ lidmašīnas avārijas vietā ir pārtraukta līdz šim netrasto bojāgājušo meklēšana, solot to turpināt, kad situācija būs drošāka.
Nīderlande katastrofā zaudēja 193 savus pilsoņus.
Vēstīts ka Doņeckas apgabalā Ukrainā 17. jūlijā notriekta reisa MH17 pasažieru lidmašīna "Boeing 777" ar 298 cilvēkiem uz klāja, kas lidojusi no Amsterdamas uz Malaizijas galvaspilsētu Kualalumpuru. Ukraina uzskata, ka lidmašīnu ar Krievijas piegādātu pretgaisa aizsardzības raķeti "Buk" notrieca promaskaviskie kaujinieki. Tikmēr Kremlis notikušajā vaino Kijevu.
ASV paziņojušas, ka tās rīcībā esošie dati liecina, ka raķete izšauta no prokrievisko spēku kontrolētās teritorijas un ka "Buk" iekārtu piegādājusi Krievija. Turklāt teritorijā nav atradušies Ukrainas spēku pretgaisa aizsardzības ieroči un Vašingtonai nav pamata notikušajā vainot Kijevu.
Lidmašīnā atradušies 283 pasažieri un 15 apkalpes locekļi. Saskaņā ar "Malaysia Airlines" datiem reisā lidoja 193 nīderlandieši, 44 Malaizijas pilsoņi, 27 austrālieši, 12 indonēzieši, 10 briti, četri vācieši, četri beļģi, trīs filipīnieši, viens kanādietis un viens Jaunzēlandes pilsonis.
Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki, kā arī kaujas tehnika un ieroči no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.