Zviedrijas tiesa paturējusi spēkā aresta orderi "WikiLeaks" dibinātājam Džūljenam Asanžam, kurš Zviedrijā apsūdzēts par seksuālu noziegumu izdarīšanu.
Tas nozīmē, ka Asanžs, pametot Ekvadoras vēstniecību Londonā, var tikt izdots Zviedrijai.
Asanžs kopš 2012.gada 17.jūlija dzīvo Ekvadoras vēstniecībā Londonā, šādi izvairoties no izdošanas Zviedrijai, kur likumsargi grib viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos divām zviedrietēm.
Pēdējo mēnešu laikā apelācijas tiesa Stokholmā sprieda par iespējamu Asanža Eiropas aresta ordera atcelšanu.
Jau iepriekš Stokholmas tiesa aresta orderi paturēja spēkā, savukārt Asanžs jūlijā iesniedza apelāciju.
Apelācija ceturtdien tika noraidīta.
Zviedrijas apelācijas tiesa piekrita Stokholmas tiesas sākotnējam lēmumam, ka Asanžs vēl joprojām tiek turēts aizdomās par seksuālu noziegumu izdarīšanu, un pastāv risks, ka viņš varētu mēģināt bēgt.
"Tā kā Džūljens Asanžs tiek turēts aizdomās par relatīvi smaga rakstura noziegumiem un pastāv liels risks, ka viņš izvairīsies no tiesvedības vai sprieduma, ja aresta orderis tiks atcelts, aizturēšanas iemesli joprojām pārāki par iemesliem" ordera atcelšanai paziņoja tiesa.
Asanža zviedru advokāts norādīja, ka viņa klients ir sarūgtināts par tiesas spriedumu un lūdzis savus advokātus iesniegt apelāciju Augstākajā tiesā.
Oktobrī Asanžs paziņoja, ka ir pārliecināts par uzvaru apelācijas tiesā.
Viņš uzskata, ka izdošana Zviedrijai novedīs pie viņa nodošanas ASV, kur būs jāstājas tiesas priekšā par "WikiLeaks" nopublicētajiem slepenajiem ASV militārajiem un diplomātijas dokumentiem.
Tāpat Asanžs aicinājis Zviedrijas prokurorus uz nopratināšanu ierasties Londonā vai to veikt ar interneta video starpniecību, tomēr piedāvājumi noraidīti, jo tā nebūtu normāla likumīga prakse.
Apelācijas tiesa kritizēja prokuratūru par alternatīvu ceļu neizpētīšanu izmeklēšanā, norādot, ka tā ir apsīkusi.
Zviedrijas prokuratūra uzskata, ka nebūtu jēgas nopratināt Asanžu Londonā, ja reiz tiesai tāpat būtu jānotiek Zviedrijā.
2010.gadā "WikiLeaks" pārsteidza pasauli, publiskojot simtiem tūkstošus slepenu ASV dokumentu par karu Irākā un Afganistānā, kā arī lielu daudzumu diplomātisko vēstuļu, kas apkaunoja daudzas valdības visā pasaulē.
Augustā Asanžs paziņoja, ka drīz pametīs Ekvadoras vēstniecību, bet sīkāk nepaskaidroja.