Donbasa teritorijā nepārtraukti no Krievijas iebrauc kolonnas ar smago tehniku un artilērijas iekārtām, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Zorjans Škirjaks.
"Vakardienas "Minskas miera vienošanās" kļuva Putinam par signālu kārtējai eskalācijai Krievijas-Ukrainas karā. Smagās tehnikas un artilērijas iekārtu kolonnas nepārtraukti iebrauc no Krievijas Donbasa rajonos, kurus uz laiku kontrolē kaujinieki. Krievijas regulārās armijas karavīru klātbūtne Ukrainas teritorijā pieaug ar katru stundu. Ienaidnieks ir raidījis milzīgus spēkus no Krievijas bruņoto spēku elites vienībām Debaļceves virzienā. Krievijas okupācijas orda ir saņēmusi no Kremļa pavēli - līdz 15.februārim ieņemt Debaļcevi," savā "Facebook" lapā raksta Škirjaks.
Pēc viņa teiktā, Debaļceves virzienā pret Ukrainas spēkiem tiek veikti masveidīgi triecieni no lielgabaliem, haubicēm, raķešu iekārtām "Grad", "Smerč", "Uragan", desmitiem tanku un simtiem bruņutransportieru.
"Mūsu karotāji atsita vairākus desantnieku brigāžu mēģinājumus pārraut aizsardzību. Putina teroristi Debaļceves rajonu pārvērš par izdedzinātu zemi. Cenšas aplenkt. Notiek nerimstošas smagas kaujas," raksta Škirjaks.
Kā piektdien pavēstīja Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Petro Meheds, Krievijas karaspēkam un separātistiem dots uzdevums līdz 15.februārim, kad būtu jāstājas spēkā jaunajam pamieram, ieņemt Debaļcevi un Mariupoli.
"Ņemot vērā vienošanos par mieru, 15.datumā, sākot ar plkst.00.00, uguns ir jāpārtrauc, tāpēc separātisti un Krievijas karaspēks atbilstoši manai informācijai ir saņēmuši uzdevumu pacelt karogu Debaļcevē un pacelt karogu Mariupolē," viņš sacīja.
Ukraina sagaida eskalāciju un sper visus nepieciešamos soļus, lai šos uzbrukumus atvairītu, sacīja Meheds.
Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā ceturtdien vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.
Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka vienošanos parakstījusi tā dēvētā kontaktgrupa, kurā ir Maskavas, Kijevas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji. Dokumentu parakstījuši arī kontaktgrupas sēdē pieaicinātie teroristu bandu vadoņi.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.