Harkovas teroraktu par 10 000 dolāru sarīkojuši trīs Ukrainas pilsoņi
Foto: AFP/Scanpix

Teroraktu Harkovā, Ukrainas ziemeļaustrumos, svētdien par 10 000 dolāru lielu atlīdzību sarīkoja trīs Ukrainas pilsoņi Harkovas iedzīvotāji, piektdien paziņoja Ukrainas Drošības dienesta (UDD) priekšsēdētājs Valentīns Naļivaičenko.

"Organizators - 1978.gadā dzimušais Harkovas iedzīvotājs, kurš ir pazīstams ar iesauku Rižijs - 2014.gada novembrī devās uz Belgorodu [Krievijā], kur saņēma instrukcijas, naudu un munīciju no diviem Krievijas Federācijas specdienestu pārstāvjiem. Mēs uzskatām, ka tie bija Krievijas Federācijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki. Tieši no viņiem tika saņemta gan munīcija, gan norādījumi, gan samaksa par slepkavību. Harkoviešu dzīvība tika novērtēta par 10 000 ASV dolāru," sacīja amatpersona.

Harkovas teroraktu, kurā tika izmantota Krievijas mīna MON-100, sarīkoja trīs Ukrainas pilsoņi Harkovas iedzīvotāji. Rižijs - vecākais no viņiem - bijis aktīvs dalībnieks teroristiskajā organizācijā "Oplot" un Maidana pretinieku kustībā, bet viens no viņa līdzgaitniekiem bijis Ukrainas milicijas specvienības "Berkut" darbinieks.

Terorakta rīkotāji iepazinušies pērn slimnīcā, kur nonākuši pēc sadursmēm ar Maidana kustības aktīvistiem, paskaidroja Naļivaičenko.

Svētdien Harkovā Maidana protestu gadadienas demonstrācijā eksplodēja spridzeklis, nogalinot divus un ievainojot 11 cilvēkus. Divi no ievainotajiem vēlāk nomira slimnīcā.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksandrs Turčinovs jau svētdien paziņoja, ka sprādzienu Harkovā sarīkojusi Krievijā apmācīta grupa. Četri cilvēki tika aizturēti.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko norādīja, ka Harkovas sprādziens ir mēģinājums paplašināt terorisma teritoriju.

Demonstrācijas, pieminot kritušos Maidana kustības aktīvistus, svētdien notika vairākās Ukrainas pilsētās.

Pirms gada, 2014.gada 22.februārī, Ukrainas parlaments no amata atstādināja prezidentu Viktoru Janukoviču. Tas notika masu protesta kustības rezultātā, ko aizsāka toreizējo Ukrainas varasiestāžu lēmums atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas ar ES.

Maidana protesta kustības dalībnieku konfrontācijā ar režīmam pakļautajām drošības struktūrām dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēku.

Jau februāra beigās Krievija okupēja Krimu, bet aprīlī izvērsa agresiju Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!